30 Kasım 2020 Pazartesi
Anasayfa > KÜLTÜR - SANAT > VALİ TÜRKER ÖKSÜZ ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

VALİ TÜRKER ÖKSÜZ ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

09.07.2020 10:01 12 14 16 18 yazdır
VALİ TÜRKER ÖKSÜZ ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ
VALİ TÜRKER ÖKSÜZ ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ
KARS PUSULA / ADEM ALP

Vali Türker Öksüz, restorasyonu devam eden ve Polis Evi olarak hizmete girecek olan tarihi binada incelemelerde bulunarak yapılan çalışmalarla ilgili olarak yetkililerden bilgi aldı. Geçtiğimiz yıl İl Emniyet Müdürlüğü yeni binasının hizmete girmesinin ardından Müdürlüğe ait kullanılan tarihi bina da Polis evi olarak inşa edilmek üzere restorasyon çalışmaları başlatıldı. Hürtaş İnşaat firması tarafından restorasyonu sürdürülen tarihi binada Vali Türker Öksüz ve Kars İl Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç, sürdürülen restorasyon çalışmalarını incelediler. 
Faikbey Caddesi üzerinde bulunan Kars İl Emniyet Müdürlüğünün eski hizmet binası, restore edilerek Polis Evi olarak turizme kazandırılacak.
Restorasyon çalışmaları bittiği zaman bina; "8 adet süit oda, 7 adet standart oda, 1 adet engelliler için oda ile lobi, restoran, lokal, mescit, kış bahçesi ve idari birimler yer alacak. 25 Şubat 2020 tarihinde ihalesi yapılan ve 7 milyon 968 bin TL’ye mal olacak projenin 2020 yılı sonunda bitirilerek hizmete sunulması planlanıyor."
Vali Türker Öksüz ve İl Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç’a, restorasyon çalışmasını sürdüren Hürtaş İnşaat Firması yetkilisi Veysel Çabas, eserin orijinal halini koruyarak projeyi hayata geçirip Kars'a güzel bir eser kazandıracağız. İşimiz şu anda projeye sadık kalınarak yoğun bir şekilde devam etmektedir, Projede olduğu üzere şu ana kadar binanın tesisat, elektrik, demontaj işleri, iç sıva raspası, zemin ve tavan sökümlerini gerçekleştiriyoruz bilgisini verdi. Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri