03 Ağustos 2020 Pazartesi
Anasayfa > SONDAKİKA > VALİ ÖKSÜZ YUSUFPAŞA MAHALLESİNDE

VALİ ÖKSÜZ YUSUFPAŞA MAHALLESİNDE

11.12.2019 21:14 12 14 16 18 yazdır
VALİ ÖKSÜZ YUSUFPAŞA MAHALLESİNDE
VALİ ÖKSÜZ YUSUFPAŞA MAHALLESİNDE
KARS PUSULA / ADEM ALP

Kars Valisi Türker Öksüz, Yusufpaşa Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi. 
Vali Türker Öksüz, belirli zamanlarda gerçekleştirdiği halk buluşmaları kapsamında Yusufpaşa Mahallesini ziyaret ederek mahalle sakinleriyle bir araya geldi.
Toplantıda mahalle sakinlerine hitap eden Vali Öksüz, Yusufpaşa Mahalle sakinleri ile bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek,  gösterilen misafirperverlikten dolayı teşekkürlerini iletti. Yusufpaşa Mahallesinin sorun ve ihtiyaçlarını yerinde görüp, istek ve şikâyetleri ilk ağızdan dinleyerek gerekli çözüm yollarını üretmek amacıyla bir araya geldiklerini belirten Öksüz, Valilik ve ilgili kamu kurumları olarak sorunların çözümü için imkânlar ölçüsünde gerekli çalışmaları yapıldığını söyledi. Kars genelinde yapılan mahalle toplantılarında, belediye başkanlığının görev ve sorumluluk alanında olan bazı sorun ve isteklerin ilgili birimler tarafından raporlanarak Belediye Başkanlığına iletildiğini belirten Vali Öksüz, sorunların çözümü noktasında Belediye Başkanlığı nezdinde de çözümü için takipçisi olunduğunu vurguladı. Kars'ın sahip olduğu jeopolitik ve stratejik önem nedeniyle tarihi boyunca birçok kültür ve medeniyete beşiklik ettiğini ve bu medeniyetlere ait birçok tarihi ve kültürel eserlerin yanında eşsiz doğal güzellikleri ile adeta açık hava müzesi konumunda olduğunu belirten Vali Öksüz, devletimizin de kültür, kış, inanç ve doğa turizmi adına birçok değere sahip olan Kars'a bu bakış açısı ile baktığını yatırım ve projelerin bu bakış açısı ile yapıldığını söyledi. Yapılan yatırım ve projelerin Kars'ı daha yaşanır bir seviyeye getirme, bu şehrin insanların hayatını kolaylaştırma ve şehrin kalkınması için yapıldığını vurgulayan Öksüz, kamu kurumları olarak bu doğrultuda çalıştıklarını belirterek, Kars'ın istikbali olan bir şehir olduğunu ve en kısa zamanda hak ettiği gelişmişlik seviyesine ulaşacağını söyledi.
Vali Türker Öksüz, konuşmasının ardından Yusufpaşa Mahallesi Muhtarı Ferit Koç ve mahalle halkına söz vererek mahalle ile ilgili sorun ve taleplerini dinledi, dile getirilen sorun ve taleplerin çözümü için ilgili kurumlara talimatlarda bulundu. 
Yusufpaşa Mahallesi Muhtarı Ferit Koç ise  mahallenin ihtiyaç ve taleplerini bir bir sıraladı. Mahallede öncelikli taziye evi ve muhtarlık hizmet binasının olmayışını dile getiren mahalle muhtarı Koç; "Mahallemizde sokak köpeği sorunu hat safhadadır. Mahallemizde çocuk parkına ihtiyaç vardır. Mahallemiz tarihi bir mahalle olduğu için metruk yapılar için bir çözüm bulunması gerekiyor.  Gazi Ahmet Muhtar Paşa Caddesinde bulunan Şehit Taner Özdemir Anaokulu, İsmet Paşa İlköğretim Okulu ve Halit Paşa Caddesi’nde bulunan Selahattin Gültekin Köprüsü önü ve kenarına yolun uygun görülen yerlerin cep yapılması ve hız kesici konulmasını talep ediyoruz diyerek sorunlarının çözüm için yardım istedi.
Yusufpaşa Mahallesi halk toplantısına; Vali Türker Öksüz, Vali Yardımcısı Mehmet Zahid Doğu, İl Jandarma Komutanı Hidayet Arıkan, İl Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç, Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, Müftü Yusuf Eviş, Sağlık Müdürü Dr. Zakir Lazoğlu, Çevre ve Şehircilik il Müdürü Tuncer Tekin, Alile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Aydın Acay, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdür Vekili Çiğdem Aydın katıldı.Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri