30 Kasım 2020 Pazartesi
Anasayfa > YAŞAM > VALİ / BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ ÖKSÜZ'ÜN ON KASIM MESAJI

VALİ / BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ ÖKSÜZ'ÜN ON KASIM MESAJI

09.11.2020 20:30 12 14 16 18 yazdır
VALİ / BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ ÖKSÜZ'ÜN ON KASIM MESAJI
VALİ / BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ ÖKSÜZ'ÜN ON KASIM MESAJI
KARS PUSULA / ADEM ALP

Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, 10 Kasım Atatürk'ü anma günü nedeniyle mesaj yayınladı. Öksüz'ün mesajı şöyle:
"Cumhuriyetimizin kurucusu ve mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 82'nci yıldönümünde rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum."
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 1919 Samsun'a çıkarak başlattığı milli kurtuluş mücadelemizi 1923’te Ankara’da Cumhuriyeti kurarak zafere ulaştırmış, milletimize çizdiği çağdaş uygarlık yolu ile adını tarihe altın harflerle yazdırmış, kahraman bir asker ve büyük bir devlet adamıdır.
Askeri, siyasi başarıları, öngörüleri, eserleri ve inkılâplarıyla tarihin akışını değiştiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük emeli Türk Milletinin medeni ve refah seviyesi yüksek bir millet olarak varlığını sürdürmesiydi.
Bugün bizler de Aziz Atatürk'ün gösterdiği istikâmet doğrultusunda Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine sımsıkı bağlı kalarak, Cumhuriyetimizin temel değerlerini koruyarak, kazanımlarını arttırarak, ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyelere çıkarma gayreti içerisinde, yolumuza kararlılıkla devam ediyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni bütün değerleriyle yaşatıp, geliştirip gelecek nesillere devredeceğiz. İnanıyoruz ki, gelecek nesillerimiz de Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmak için aynı azim ve kararlılıkla mücadele vereceklerdir.
Bu duygu ve düşüncelerle; vefatının 82’nci yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve milli mücadelemizin kahramanlarını, aziz şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri