09 Temmuz 2020 Perşembe
Anasayfa > EĞİTİM > SÜRÜCÜ KURSLARI NE ZAMAN AÇILACAK?

SÜRÜCÜ KURSLARI NE ZAMAN AÇILACAK?

28.05.2020 16:42 12 14 16 18 yazdır
SÜRÜCÜ KURSLARI NE ZAMAN AÇILACAK? SORUSUNA SÜRÜCÜ KURSLARI DERNEK BAŞKANI AZAT CEYHAN CEVAP VERDİ.
SÜRÜCÜ KURSLARI NE ZAMAN AÇILACAK?
KARS PUSULA / ADEM ALP

Korona virüsle mücadele kapsamında alınan tedbirler kapsamında Sürücü Kursları kapatılmıştı. Salgını nedeniyle yaklaşık 2 ay önce okullarla birlikte sürücü kurslarında da eğitimini durdurmuştu. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Genel Müdürlüğü'ne bağlı olan Sürücü Kursları'nın faaliyetleri de geçici bir süreliğine durdurulmuştu. Ehliyet almak için gerekli olan derslerin verildiği bu yerlerin ne zaman açılacağı? ise merak konusu oldu. Vatandaşların merak ettiği eğitimin ne zaman başlayacağı hakkında açıklama yapan Kars Doğu Anadolu Sürücü Kursları Dernek Başkanı Azat Ceyhan, Sürücü Kursları eğitimlerinin ne zaman başlayacağını açıkladı.
Ceyhan; "Bilindiği gibi Mart ayı ile birlikte Türkiye'de de korunavirüs tespitinde bulmuştur daha önce kurulan bilim kurulu kararıyla Milli Eğitim bakanlığımızın da onayı ile 16 Mart itibarıyla yaklaşık 75 gündür tüm sürücü kurslarımız kapalı bulunmaktadır. Bu süre zarfında hiç şüphesiz ki yaşamın birçok alanında bu kapalılık bu kısıtlamalar söz konusu oldu. Ancak yaz ayına giymekle beraber, Cumhurbaşkanlığı Başkan yardımcısının başkanlığında bir komisyonca bir normalleşme planı hazırlanmaktadır. Bu normalleşme planına göre sürücü kursları dâhil birçok kuruluş Haziran ayında açılması öngörülmektedir. Şimdilik öngörülmektedir diyoruz, çünkü bunun kararını yine hiç şüphesiz bilim kurulu verecektir. Her akşam açıklanan sayısal rakamlara göre ve oluşan şartlara göre istatistik bilgilere göre karar çıkacaktır. Ancak bizlerin beklentileri Haziran ayında sürücü kurslarının açılmasıyla birlikte, artık geçmişteki gibi eğitim sistemi olmayacağı şeklinde çalışmaların yürütüldüğünü öğrendik. Şöyle ki, bir önceki eğitimlerimizde 20 kişilik bir sınıfta eğitim öğretim yapılırken, şimdi bu sayı on kişiye düşecektir. Önceki araç sürüş eğitiminde kursiyer sayısı fazla iken, şimdi bu sayının bir veya iki ’ye düşeceği gibi kursiyer kontenjanlarında da sınırlandırmanın olacağını öğrendik. Kars Doğu Anadolu Sürücü Kursları Derneği olarak ilimizde eğitim öğretimini sürdüren sürücü kurslarımızda dezenfektan olayına ciddi şekilde eğilim gösterdik ve Belediye’ye başvuru yaparak eğitim kurumlarımızda dezenfekte çalışması yaptık. Kursiyerlerimiz eğitim öğretime başladıklarında maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyacak şekilde eğitimimizi sürdüreceğiz. Bilim kurulu kararları doğrultusunda, eğitim kurumlarımız açılacak ve açılmasını bekliyoruz, ancak bu zamana kadar eğitim kurumlarımızın açılması yönünde herhangi bir resmi yazışma elimize ulaşmadı açıklamasında bulunan Ceyhan, karar derneğimize ulaşması halinde kursiyerlerimize ve eğitmenlerimiz'e SMS sistemi ile bilgilendirilecektir."
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri