30 Kasım 2020 Pazartesi
Anasayfa > ARDAHAN > SERKA ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ İLE SÖZLEŞME İMZALADI

SERKA ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ İLE SÖZLEŞME İMZALADI

05.11.2020 15:29 12 14 16 18 yazdır
SERKA ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ İLE SÖZLEŞME İMZALADI
SERKA ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ İLE SÖZLEŞME İMZALADI
KARS PUSULA / ADEM ALP

SERKA, Ardahan Üniversitesi ile sözleşme imzaladı.
Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) ile Ardahan Üniversitesi, “Kalkındırma Vakfı İlköğretim ve Ortaöğretim Kolejlerinin Fizibilitesinin Hazırlanması” projesinin uygulanması için sözleşme imzaladı.
Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Biber, Serhat Kalkınma Ajansı’na Genel Sekreter olarak İbrahim Taşdemir’i makamında ziyaret etti. Prof. Dr. Mehmet Biber, Taşdemir’le bir süre sohbet etti ve yeni görevinde başarılar diledi. Daha sonra SERKA ile Ardahan Üniversitesi arasında sözleşme imzalandı. Serhat Kalkınma Ajansı'nın teknik destek programına “Kalkındırma Vakfı İlköğretim ve Ortaöğretim Kolejlerinin Fizibilitesinin Hazırlanması” projesi ile başvuran ve destek almaya hak kazanan Ardahan Üniversitesi Kalkındırma Vakfı ile Ajans arasındaki sözleşme Rektör Prof. Dr. Mehmet Biber ile SERKA Genel Sekreteri İbrahim Taşdemir imzaladı. Projenin amacı, Ardahanlı vatandaşların, Ardahan Üniversitesi'nde görevli akademisyenlerin, idari personellerin ve kentin diğer kurumlarında çalışan personellerin ilköğretim ve ortaöğretim çağına gelmiş çocuklarının daha iyi bir eğitim almasını sağlamak için kampüs içerisinde ilköğretim ve ortaöğretim kolejlerinin yapılması için fizibilite desteği sağlamak. Proje sayesinde dezavantajlı bir konumda olan Ardahan ilindeki çocukların eğitimde fırsat eşitliğinden faydalanması hedefleniyor.Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri