01 Haziran 2020 Pazartesi
Anasayfa > GÜNCEL > OSB ESNAFINDAN VALİ ÖKSÜZ'E TEŞEKKÜR

OSB ESNAFINDAN VALİ ÖKSÜZ'E TEŞEKKÜR

08.10.2019 07:59 12 14 16 18 yazdır
OSB ESNAFINDAN VALİ ÖKSÜZ'E TEŞEKKÜR
OSB ESNAFINDAN VALİ ÖKSÜZ'E TEŞEKKÜR
KARS PUSULA / ADEM ALP

Kars Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, “Kars Organize Sanayi Bölgesi Ulaşım Yolları Yükseltme ve Genişletme çalışmalarını başlattı. Yıllardan beri bir türlü yaptırılamayan bölge yolları ve kaldırımları OSB esnafına büyük sıkıntılar doğurduğu gibi yatırım yapılmasına da engel oluyordu. Ancak Kars Valisi Türker Öksüz’ OSB bölgesini ziyaret ettiğinde yolların kullanılamaz ve kaldırımların ise olmadığını görmesinin ardından Kars OSB Bölge müdürlüğü ile yaptığı görüşme sonucunda, gerçekleştirilen ihale ile Kars İl Özel İdaresi DAĞ A.Ş firmasınca Yol ve Kaldırım yapımı için çalışma başlatıldı.

Kars Valisi Türker Öksüz, Organize Sanayi Bölgesi'nde yapımı devam eden sıcak asfalt yol ve kaldırım çalışmalarını yerinde görerek, yürütülen çalışmalar hakkında İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Osman Cengiz'den bilgi aldı.

Yol zemin çalışmalarının güçlendirme çalışmaları tüm hızıyla devam ederken Kars İl Özel İdaresince OSB yoluna 13 kilometre Bitümlü Sıcak Asfalt ve 40 bin metrekare kaldırım çalışmalarının yapımını gerçekleştirmiş olacak.

OSB esnafları ise yıllardır bekledikleri hizmeti Vali Türker Öksüz’ün kendilerine sunduğunu, yapılan yol ve kaldırımların OSB bölgesinde büyük değişim ve gelişim sağlamasına neden olacağını söylediler. Esnaflar yolların ve kaldırımların tamamlanması bölgede başlatılan Lojistik merkezinde Kars sanayisi ve OSB’sinin bölgenin en güçlü sanayi alanı olacağını belirttiler.Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri