01 Haziran 2020 Pazartesi
Anasayfa > TÜRKİYE > “Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın”

“Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın”

05.10.2019 09:23 12 14 16 18 yazdır
“Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın”
“Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın”
KARS PUSULA / ADEM ALP

“Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın” Türkiye’de 81 ilde “Trafikte Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın” amacıyla başlatılan, yaya güvenliği etkinliği Kars’ta da yapılan etkinliklerle uygulanıyor. Türkiye’de 81 ilde olduğu gibi, Kars’ta da, birçok yaya geçidi noktasında polis ve jandarma, trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla görev yapmakta. 

“Trafikte Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın” çalışması konusunda açıklamada bulunan, Kars Doğu Anadolu Sürücü Kursları Dernek Başkanı Azat Ceyhan: 2019 yılını biliyorsunuz. İçişleri Bakanlığı tarafından, ‘yaya öncelikli trafik yılı’ ilan edildi. Karayolları Trafik Kanununda bir değişiklik yapıldı. Yaya geçitlerinde, okul geçitlerinde sürücüler yayalara öncelik vermek zorundadır. Ceyhan; İçişleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de bazı etkinliklerle ve uygulamalarla bunu halkımıza ve sürücülerimize duyuruyor. Bu çalışma ve uygulama ile yayalara ve sürücülere daha geniş kapsamlı mesaj verildiği, özellikle sürücüleri uyarıcı bir program yapıldığı ve bunun toplumda geniş bir etkisi olduğuna inanıyorum önemli olanda zaten toplumda sürücü, yaya ve yolcu üçgeninde herkes bu yönetmeliği bu kuralları kişiselleştirmesidir yani bir alışkanlık haline getirmesidir, bu tür uygulamalarla “Trafikte Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın” sloganı ile başlatılan çalışmanın ülkemizde olumlu sonuç vereceğine inanıyorum dedi.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri