01 Haziran 2020 Pazartesi
Anasayfa > GÜNCEL > KTSO BAŞKANI ALİBEYOĞLU'DAN KUTLAMA MESAJI

KTSO BAŞKANI ALİBEYOĞLU'DAN KUTLAMA MESAJI

30.10.2019 23:26 12 14 16 18 yazdır
KTSO BAŞKANI ALİBEYOĞLU'DAN KUTLAMA MESAJI
KTSO BAŞKANI ALİBEYOĞLU'DAN KUTLAMA MESAJI
KARS PUSULA / ADEM ALP

Kars Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu, 30 Ekim Kars'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.
Kutlama mesajında Başkan Alibeyoğlu; "İlimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıldönümündeyiz. Şanlı tarihimizdeki kahramanlık destanlarından biri de bundan tam 99 yıl önce Kars'ımızda yazılmıştır. Ülkemizi, şehrimizi düşmanlardan temizleyerek bizlere emanet eden kahraman ecdadımızı bu önemli gün vesilesiyle rahmet ve minnetle yâd ediyorum.
Aziz milletimizin bağımsızlığa olan tutkusu, vatanımızın dört bir yanında olduğu gibi, bundan tam 99 yıl önce 30 Ekim 1920 tarihinde Şark Cephesi Komutanı Kazım Karabekir Paşa komutasındaki Türkiye Büyük Millet Meclisi ordusu öncülüğünde Kars'ımızda da tezahür etmiştir. Milletimizin bağımsızlıktan asla vazgeçmeyeceği bir kez daha tüm dünyaya gösterilmiş ve Kars'ımızı işgalcilerden temizlenmiştir.

Geçmişini bilmeyen milletler geleceklerine asla yön veremezler. Bu nedenle ecdadımızın tarihe yazdığı kahramanlık destanlarını gençlerimizin beyinlerine nakşetmeli, o mücadele ve bağımsızlık ruhunu gençlerimize aşılamalıyız. Bu kutlamaların amacı şanlı tarihimizin derinliklerine gidebilmek, o yıllarda yaşanan acıları, çekilen sıkıntıları anlayabilmek ve bu acılardan ders çıkarabilmektir. Kurtuluş Savaşına ilham kaynağı olmuş büyük bir mücadelenin bugünkü mirasçıları olarak hepimizin, bir asır önce yaşanan acıları asla unutmamamız gerektiğini ifade etmek isterim. Dolayısıyla dün nasıl birlik olup vatanımızı ilimizi işgalcilere karşı savunduysak bugün de aramıza ayrılık tohumları ekerek bizleri bölmeye çalışanların tuzağına düşmemeliyiz.

Özellikle küresel güç odakları tarafından dünyamızın yeniden şekillendirilmeye çalışıldığı, ülkemize ve bölgemize dair bazı planların kamuoyuna yansıdığı bu günlerde daha da dikkatli olmamız gerektiği açıktır. Bu gelişmeleri doğru okuyabilmek için de başvuracağımız yegâne güç, birlik ve beraberliğimizdir. Yaşanan sıkıntılar ne kadar büyük olursa olsun, geleceğe inancımızı hiçbir zaman yitirmeden ülkemizi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin daha da üzerine çıkarmak için var gücümüzle çalışmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, vatanımızın bütünlüğü ve bağımsızlığı, milletimizin birliği ve beraberliği uğruna mücadele eden aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve saygıyla anarken, tüm Karslı hemşerilerimin 30 Ekim Kurtuluş Gününü en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri