01 Haziran 2020 Pazartesi
Anasayfa > TÜRKİYE > KIRAN OPERASYONLARI DEVAM EDECEK
KIRAN OPERASYONLARI DEVAM EDECEK

KIRAN OPERASYONLARI DEVAM EDECEK

02.11.2019 12:32 12 14 16 18 yazdır
SON TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLİNCEYE KADAR KIRAN OPERASYONLARI DEVAM EDECEK.
KARS PUSULA / ADEM ALP

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, "Operasyonumuz son teröristin etkisiz hale getirildiği bilgisini alana kadar kesintisiz bir şekilde devam edecek." dedi.
İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Kars'a geldi.

Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, beraberindeki Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Jandarma Erzurum Bölge Komutanı Tuğgeneral Semih Okyar ile birlikte Kars Valiliğini ziyaret etti. Ersoy’u Vali Türker Öksüz, Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç, Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan ve tören mangası karşıladı. Daha sonra Ersoy ve Çetin Valilik şeref defterini imzaladı.

Valilik makamında gazetecilere açıklama yapan Kars Valisi Türker Öksüz, Bugün burada Sayın Bakan Yardımcımızı ve Jandarma Genel Komutanımızı ağırlamaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim dedi. Vali Öksüz: “İlimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz, kendileri ilimize hem bir ziyaret gerçekleştiriyor hem de kolluk güçlerimizin son durumlarını yerinde görme ve güvenli kollarındaki koşuluları da gözden geçirme imkanına sahip olacaklar. Kendilerini ilimize yaptıkları ziyaretten dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Terörist faaliyetlerine karşı çok etkili bir mücadelenin yürütüldüğünü ifade eden İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, "Bugün Jandarma Bölge Komutanımız Semih Okyar ve Jandarma Genel Komutanımız Arif Çetin Paşa ile birlikte Kars ilimizi ziyaret ediyoruz. Bölgede birçok ilimize yaptığımız ziyaretlerde aslında rutin ziyaretlerden birini yapıyoruz. Hepimizin çok yakından takip ettiği ve bildiği gibi hem sınırlarımızın içinde hem sınırlarımızın dışında bizim huzurumuzu, güvenliğimizi, istikrarımızı hedef alan her türlü terör oluşumuna ve terörist faaliyetlere karşı çok etkili bir mücadele yürütüyoruz. Yapılan bu mücadelenin de Elhamdülillah sonuçlarını alıyoruz. Sınır ötesinden yapılan operasyonlarda hem sahada hem masada elde edilen başarılar, bizim iç güvenlik operasyonlarımızda da işimizi elbette ki kolaylaştırıyor. Hiç bir tarafını aksatmadan dışarıda yapılan operasyonlara paralel olarak içeride de aynı kararlılıkla operasyonlarımızı ve teröriste karşı verdiğimiz mücadeleyi kararlılıkla devam ettiriyoruz." diye konuştu.

“Terör örgütünün bir daha bizim huzurumuzu ve güvenliğimizi bozmaya teşebbüs etmesine fırsat bırakmayacağız.” diyen Ersoy, “Yaz dönemini çok verimli ve çok başarılı geçirdik. Kıran-1, Kıran-2, Kıran-3 ve Kıran-4 operasyonlarıyla çok etkili sonuçlar aldık. Terör örgütünü hiçbir alanda hareket edemez, manevra yapılmaz hale getirdik. Güvenlik güçlerimiz 7/24 saat esasına göre operasyonlarını sürekli devam ettiriyorlar ve sürekli sahadalar. En üst komutanlığından en az seviyede görevlimize kadar. Hem Jandarmamız hem Emniyet güçlerimiz hem iki birimimizde özel hareketleri hem korucularımız, topyekûn bir uyum ve ahenk içerisinde bu mücadeleyi sürdürüyorlar. İllerimizde valilerimizin önderliğinde çok uyumlu ve ahenkli işbirliğine ve dayanışmaya dayalı bir çalışmayla devletimizin bütün kurum ve kuruluşları sonuca hedeflenmiş, kilitlenmiş ve inanmış bir vaziyette bu mücadelemizi sürdürüyorlar. İnşallah Ekim ayının başı itibariyle başlayan kış operasyonlarında da aynı etkinliği göstererek artık yakaladığımız huzur ve güven ortamının kalıcı olmasını sağlayacak bütün çalışmaları yapmış olacağız. Terör örgütünün bir daha bizim huzurumuzu ve güvenliğimizi bozmaya teşebbüs etmesine fırsat bırakmayacağız. Bugün bu ziyaretimizle hem yaz boyunca süren operasyonlarımız da kahramanca mücadele eden arkadaşlarımıza teşekkür etmek hem görevlerine yeni başlayan arkadaşlarımıza başarılar dilemek hem de önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmalarla ilgili başta valimiz olmak üzere burada bizim kamu güvenliğimizden ve kamu düzenimizden sorumlu olarak görev yapan arkadaşlarımızdan bilgi almak ve istişare etmek için Kars'a geldik. İnşallah Devletimizin, Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, İçişleri Bakanımızın yönetiminde sürdürdüğü bu mücadeleyi başarıyla sonuçlandıracağız. Milletimizin gündeminden artık bölücü terör örgütünü tümüyle çıkartmış olmayı umuyoruz, beklentisiyle gerçekleştiriyorsunuz bu ziyaretlerimizi.” şeklinde konuştu.

Kıran-4 operasyonu ile ilgili yeni bir gelişme var mı? sorusuna ise Bakan Yardımcısı Ersoy, “Operasyonumuz devam ediyor, bizim operasyonlarımız hiç durmuyor. Operasyonumuz kesinlikle son teröristin etkisiz hale getirildiği bilgisini alana kadar kesintisiz bir şekilde devam edecek. Biri biterken, diğeri başlar ama güvenlik güçlerimiz sahada hiçbir noktamızı teröristlerin kullanmasına fırsat vermeyecek şekilde alan hakimiyeti uygulamasına devam ediyor.” yanıtını verdi.

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ve beraberindeki Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Jandarma Erzurum Bölge Komutanı Tuğgeneral Semih Okyar daha sonra Kars İl Jandarma Komutanlığını ve İl Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti.Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri