01 Haziran 2020 Pazartesi
Anasayfa > BÖLGE > Keleş'in Camiler ve Din Görevlileri Haftası Mesajı
Keleş'in Camiler ve Din Görevlileri Haftası Mesajı

Keleş'in Camiler ve Din Görevlileri Haftası Mesajı

02.10.2019 22:00 12 14 16 18 yazdır
Diyanet-Sen Kars Şube Başkanı Ebubekir Keleş Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
KARS PUSULA / ADEM ALP

Başkan Keleş, 1 - 7 Ekim tarihleri arasında Ülke genelinde olduğu gibi Kars'ta da kutlanmakta olan ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ nedeniyle Din Görevlilerimizin bu güzel günün kutluyorum dedi. Diyanet-Sen Kars Şube Başkanı Ebubekir Keleş Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
Keleş mesajında: "Camilerimiz, ibadet ettiğimiz, manevi huzura kavuştuğumuz, birlik, beraberlik, dostluk, kardeşlik ve yardımlaşma gibi duyguları en yoğun şekilde yaşadığımız kutsal mabetlerimizdir. İslam medeniyeti, cami merkezli bir medeniyettir. Camiler insanı manevi huzura kavuşturmanın yanında dini ve milli değerlerimizin kendisinde buluştuğu kutsal mekânlardır.  Camiler, ibadet yerleri olmakla beraber aynı zamanda, eğitim ve öğretimin yapıldığı birer ilim ve irfan yuvalarıdır. İlim ve İrfan ekseninde yetişen, kendi inanç ve kültürel değerlerine sahip, milletine ve tarihine bağlı iyi yetişmiş bir gençlik geleceğimizin güven kaynağı ve teminatıdır. Dini konularda halkımızı en iyi şekilde bilgilendiren ve dinî geleneklerimizi gelecek nesillere en güzel şekilde aktaran din görevlilerimiz, halkımızın birlik ve beraberliğinin güçlendirilmesine katkı sunmaktadırlar. Bu duygu ve düşüncelerle 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftasını en içten duygularımla kutluyor, tüm din görevlilerimize çalışmalarında başarılar diliyorum."


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri