07 Temmuz 2020 Salı
Anasayfa > GÜNCEL > KAÜ REKTÖRÜ KAPU'DAN YKS HAKKINDA ÖNEMLİ AÇIKLAMA

KAÜ REKTÖRÜ KAPU'DAN YKS HAKKINDA ÖNEMLİ AÇIKLAMA

22.06.2020 16:50 12 14 16 18 yazdır
KAÜ REKTÖRÜ HÜSNÜ KAPU'DAN YKS SINAVI HAKKINDA ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
KAÜ REKTÖRÜ KAPU'DAN YKS HAKKINDA ÖNEMLİ AÇIKLAMA
KARS PUSULA / ADEM ALP

Hafta sonu yapılacak olan YKS sınavı öncesi açıklama yapan Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu 49 binada 870 salonda 11 bin’e yakın Üniversite adayı sınava girecek dedi. Rektör Kapu açıklamasında; 27-28 Haziran'da ülkemiz açısından çok önemli olan bir seçme sınavı var YKS yani yüksek kurumlara geçiş sınavı sınavda bizim ilimizde önemli bir merkez olarak bu sınavda katkıda bulunacak. Üniversitemiz koordinatörlüğünde biz bütün süreçleri hazırladık 49 binada ve Kars Kapalı Ceza Evinde 870 salonda sınavı gerçekleştireceğiz, İnşallah ilimizde temel yeterlilik TYT sınavına 8472 öğrencimiz katılacak, bunun 24'ü engelli olarak sınava alacağız, alan yeterlilik sınavına da (AYT) 6425 öğrencimiz sınava katılmış olacak 6425 ile birlikte burada da 24 tane engelli öğrencimiz var, bir de bir sınavımız var yabancı dil sınavı olacak bu sınavımıza da 378 öğrencimiz katılacak. Totalde 11 bin civarı öğrencinin bir kısmı ikisine de girdiği için ciddi anlamda yani bölgenin genç nüfusumuzun ne kadar yüksek olduğunu gösteren bir gösterge. Valiliğimizin de koordinasyonunda il koordinasyon toplantılarımızı yaptık, bütün güvenlik süreçleri valiliğimiz tarafından zaten koordine ediliyor. Biz de kendi kampüs alanımızda gerekli bütün sınıfların dezenfekte edilmesi, sıra düzeni, sağlık, yani Covid-19 süreci ile ilgili bütün tedbirleri aldık hazır bir şeklinde sınavımızı bekliyoruz inşallah sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmiş olacağız dedi. 
Rektör Kapu öğrencileri uyardı; “Mümkün olduğu kadar özellikle sağlıklarına dikkat etsinler, tabii ki sınav hayatlarında önemli bir yer tutuyor, hayat süreçlerinin dönüm noktası. Tabi sağlık olmadıktan sonra bunların hiç birinin bir anlamı kalmıyor, onun için sağlıklarına dikkat etsinler mümkün olduğu kadar kalabalık ortamlardan uzak dursunlar, sosyal mesafe, maske ve temizlik süreçlerine çok önemli önemsesinler. Çünkü bu bir süreç inşallah hayırlı bir şekilde sonuçlanır ama bu şekilde sonuçlanması da bizim elimizde, onları da dediğim gibi yapmalarını istediğim en önemli şey sağlıklarına dikkat etsinler çok fazla kişilerle insanlarla fazla bir temasları olmasın, sınava kadar da, sınavdan sonra da aynı şey devam etsinler çünkü bu önemli dolayısıyla da sınav günü de mümkün olduğu kadar aile fertlerine çok fazla hani seferber etmelerine gerek yok,  zaten Kars küçük bir şehir çok anormal bir yoğunlukta yani biz zaten kampüs alanlarına araçları almayacağız, zaten geldiklerinde bütün yönlendirmeler bizim personellerimiz tarafından yapılacak kendileri ve kendileriyle olması gereken evraklar getirsinler yeter biz sadece ve sınav saatine kadar ve ondan sonra da kendi sağlıklarını dikkat etmelerini istiyoruz.  Bizim için en önemli şey stres yapmalarına gerek yok, zaten buradaki süreçler biz hep onları kolaylaştıracak şekli hepsini düzenledik, o günlerde yönlendirici personellerimiz, elemanlarımız  hepimiz sahada olacağız mümkün olduğu kadar stressiz rahat bir ortam sağlayacak şekilde elimizden geleni yapacağız. Öğrencilerimize başarılar diliyorum Allah hepsine zihin açıklığı versin inşallah ve son kez uyarmak isterim stres, heyecan ve tereddüt etmeden sınavlarına girerek başarılı bir şekilde sorularını cevaplayıp kendi geleceklerini belirlesinler dedi.”
Rektör Kapu: Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS); Birinci oturumu 27 Haziran 2020 Cumartesi günü saat 10.15’te başlayıp 13.00’de tamamlanacak, ikinci oturumu 28 Haziran 2020 Pazar günü saat 10.15’te başlayıp 13.15’de tamamlanacak ve üçüncü oturumu 28 Haziran 2020 Pazar günü 15.45’te başlayıp 17.45’de tamamlanacak. Buna göre öğrencilerimiz hazırlıklarını yapmalarını ve sınava eksiksiz saatinden önce gelmelerini istiyorum açıklamasında bulundu.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri