kars belediyesi
23 Kasım 2020 Pazartesi
Anasayfa > TÜRKİYE > KARS'TA MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ

KARS'TA MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ

11.11.2020 19:42 12 14 16 18 yazdır
KARS'TA MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ
KARS'TA MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ
KARS PUSULA / ADEM ALP

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katkı ve himayeleriyle Türkiye genelinde ilan edilen "Milli Ağaçlandırma Günü" kapsamında saat 11:11'de Kars İl Emniyet Müdürlüğü eski atış alanında fidanlar geleceğe nefes olması ümidiyle toprakla buluşturuldu.
11 Kasım 2020'de saat 11:11'de Türkiye'nin 81 ilinde eş zamanlı olarak başlatılan programda Kars'ta da binlerce fidan dikimi gerçekleştirildi. 
Fidan dikimi sonrası gazetecilere açıklama yapan Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, “Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü ilan edildi, bugün de bu etkinlik için biz bir araya geldik. Cumhurbaşkanımızın himayesinde “geleceğe nefes ağaçlandırma” projesi başlatılmıştı ve bu projeden çok önemli, olumlu sonuçlar elde edildi.” denildi. 
Orman ve yeşillik hepimiz için çok önemli olduğunu kaydeden Vali Öksüz, “Çevremiz için, toprağımız için, suyumuz için, havamız için, çevremizdeki bu ekosistemin bir parçası olan ormanları var etmek, bulunan ormanlarımızı korumak, yaşatmak, gelecek nesillere aktarmak bizim en önemli görevlerimizden birisi. Çünkü ormanlar var oldukça biz daha temiz bir havayı soluyabiliriz, geleceğimize de daha temiz bir çevre bırakabiliriz, yani geleceğe nefes olabiliriz. Dolayısıyla ben bütün vatandaşlarımızı bu projeye destek olmaya, bu Milli Ağaçlandırma Günü’nde herkesin bu projeye katkı sunarak ağaç dikmeye davet ediyorum. Ormanları yetiştirmek ve korumak geleceğimize doğru atılan en önemli adımlardan birisidir.” ifadesini kullandı.
Bu projenin yanında İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan “en iyi narkotik polisi anne” projesi çerçevesinde de etkinliğin yapıldığını anımsatan Vali Öksüz, “Bu projede annelerin uyuşturucuyla mücadele ederken farkındalığı artırmaya yönelik, annelerimizde bu mücadelenin içinde birer nefer olarak görmeyi arzu eden, onları da bu işin içine koyan bir anlayışı yansıtıyor. Uyuşturucu bizim geleceğimizi, çocuklarımızı zehirleyen çok zararlı bir madde. Bizler kolluk kuvvetleri olarak bütün kamu kurum ve kuruluşları olarak bu mücadeleyi veriyoruz ama bizlerin çabası yetmez, bütün herkesin bu mücadeleyi vermesi lazım. Annelerimiz de bu konuda çok önemli. Çünkü onlar çocuklarını bu zehirden korumada onlara göz-kulak olarak, onlarla iletimini güçlendirerek, onların davranışlarını, hareketlerini izleyerek ve bir eğitim faaliyeti yaparak bizlere destek olabilirler. Onun için annelerimiz bu projede bizler için çok önemli. Onlar sevgileriyle, şefkatleriyle çocuklarına davranırken, onları da bu zararlı alışkanlıklardan korumada çok önemli roller üstleniyorlar. Onun için biz bugün aynı zamanda “her anne bir fidan yetiştirir, fidanlarımız solmasın” diyoruz. Bugün hem bir yandan fidan ederek geleceğimize yönelik bir nefes ortaya koyuyoruz hem de annelerimizin desteğiyle bu projeyi ön plana çıkartarak, farkındalık yaratarak gelecek nesilleri bu kötü alışkanlıktan korumayı hedef ediniyoruz. Onun için bu iki çok önemli etkinlik ilimize hayırlı olsun, inşallah annelerimizde bu projede bizlere destek olurlar. Ayrıca bugün buraya gelerek bize destek olan annelerimize teşekkür etmek istiyorum.” diye konuştu.
Kars İl Emniyet Müdürlüğü eski atış alanında düzenlenen törene Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, İl Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Fuat Güney, daire amirleri ile polisler ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri