19 Eylül 2020 Cumartesi
Anasayfa > KARS > KARS'TA KUYUYA DÜŞEN DANA GÜÇLÜKLE KURTARILDI

KARS'TA KUYUYA DÜŞEN DANA GÜÇLÜKLE KURTARILDI

08.09.2020 10:30 12 14 16 18 yazdır
KARS'TA TÜRK TELEKOM'A AİT KUYUYA DÜŞEN DANANIN YARDIMINA İTFAİYE KOŞTU.
KARS'TA KUYUYA DÜŞEN DANA GÜÇLÜKLE KURTARILDI

KARS PUSULA / ADEM ALP

Merkez Karadağ Mahallesi, Otogar yakınında Türk Telekom'a ait kuyuya düşen dana, yaklaşık 1 saat sonra kurtarılabildi.

Hayvan Pazarına hayvanını satmak için gelen Fırat Çakas'a ait yaklaşık 7 bin liralık dana, saat 09.00 sıralarında pazardan kaçarak Otogar bölgesine doğru giderek, bölgede ağzı açık bulunan Türk Telekom’a ait kuyuya düştü.

Fırat Çakas’ın ihbarı üzerine olay yerine Kars Belediyesi İtfaiye ve ARAS EDAŞ ekipleri sevk edildi. Kepçe yardımıyla yaklaşık yarım saat süren çalışma sonucu dana güçlükle kuyudan çıkartıldı.

İtfaiye ekipleri kuyudan çıkartılan danayı sahibine teslim ettikten sonra ekipler bölgeden ayrıldı.

Olayla ilgili gazetecilere açıklama yapan Çakas, Türk Telekom’un sorumsuzluğunu olduğunu ifade ederek, “Kanal koymuşlar ama kapağını kapatmamışlar, hayvanımız içine düştü. Benim zararı mı kim karşılayacak? Benim bu hayvanıma bir şey olsaydı ne olacaktı? Bunun sorumluluğunu kim kabul edecek? Ben gerekli yerlere şikayetçi olacağım. Allah razı olsun Kars Belediyesi geldi yardımcı oldu, hayvanımızı çıkarttık. 1 saat hayvanımız kuyunun içinde canıyla cebelleşti.” dedi.

Çakas, yetkilileri uyararak Otogar yakınında olan bu koyuya bir insanın, çocuğun da düşebileceğini anımsatarak, gerekli önlemleri almalarını istedi.

kars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(1).jpgkars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(2).jpgkars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(3).jpgkars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(4).jpgkars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(5).jpgkars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(6).jpgkars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(7).jpgkars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(8).jpgkars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(9).jpgkars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(10).jpgkars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(11).jpgkars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(12).jpgkars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(13).jpgkars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(14).jpgkars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(15).jpgkars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(16).jpgkars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(17).jpgkars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(18).jpgkars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(19).jpgkars’ta-kuyuya-dusen-dana-guclukle-kurtarildi-(21).jpg

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri