30 Kasım 2020 Pazartesi
Anasayfa > EĞİTİM > KARS'TA KIRTASİYELERDE HAREKETLİLİK BAŞLADI

KARS'TA KIRTASİYELERDE HAREKETLİLİK BAŞLADI

04.09.2020 16:50 12 14 16 18 yazdır
KARS'TA KIRTASİYELERDE HAREKETLİLİK BAŞLADI
KARS'TA KIRTASİYELERDE HAREKETLİLİK BAŞLADI
KARS PUSULA / ADEM ALP

Pandemi dolayısıyla online alışveriş hizmeti veren kırtasiyecilerin yüzü okulların açılmasına kısa süre kala gülmeye başladı.

21 Eylül'de açılması planlanan okullara gidecek olan öğrenciler kırtasiye alışverişine başladı. Öğrenciler, yaklaşık 5 ay sonra okulların açılmasını merakla ve heyecanla bekliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulların açılma tarihinin 21 Eylül olarak açıklanmasının ardından pandemi dolayısıyla satışları düşen kırtasiyelerde de canlanma başladı. Okulların açılmasına kısa süre kala kırtasiyelere gelen öğrenciler okul alışverişlerini yapmaya başladı.

Okulların erken kapanması nedeniyle ciddi anlamda sıkıntı çektiklerini ifade eden Günerhan Kırtasiye İşletmecisi Şener Günerhan, “Kırtasiyeler, uzun zamandır eğitim ve öğretimin yüz yüze olmaması nedeniyle ciddi anlamda sıkıntı yaşamakta. Pandemi süreci online devam eden eğitimlerin 21 Eylül itibariyle yüz yüze başlaması beklentisi içerisindeyiz. Bu süreçte yaşadığımız sıkıntıyı hafife indirgeme adına bazı alternatifler geliştirerek online satışa ve çeşit artırımına başladık.” dedi.

Kurumsal marketlere de seslenen Günerhan, “Yerel kırtasiyeciler olarak büyük marketlerden şikayetimiz ve serzenişimiz var. Gıda işi yapan işletmeler pandemi sürecinden etkilenmediler, dolayısıyla bahsini ettiğim bu ulusal marketler ciddi manada satış oranını arttırdılar. Şimdi ise takip ettiğim kadarıyla bu büyük marketler kırtasiye ürünlerine de raflarında yer vermişler. Bu marketler kurumsal oldukları için daha profesyoneller ama fiyat karşılaştırılmasında bizim yereldeki kırtasiyecilerimizin fiyatları onlara göre daha uygun. Bu marketlerin tabi ki reklam birimi var, ulusal ve uluslararası çalışma sistemi olduğu için daha profesyoneller. Bizim insanımıza iletmek istediğimiz en önemli husus ise yerel anlamda, yerel dinamiklerimizi, yerel esnafımızı destekleme noktasında biraz daha dikkatli olalım. Çünkü bu sektörden de ciddi manada evini geçindiren, evine ekmek götüren insanlarımız var.” diye konuştu.

Öğretmenlere de seslenen Günerhan, “Öğretmenlerden hassaten ricam, öğrencilerin alışveriş yapacağı bu dönemde velilere müdahil olmamaları, ürün, marka veya yer göstererek yönlendirme yapılmamasıdır. Bu manada herkes eşittir, pandemi süresince insanlar zaten mağdur, tüm esnafımız siftah yapsın. Öğretmenlerimiz sadece kullanacakları ürünleri söylesinler, insanlarımız da nereden istiyorlarsa oradan alsın.” ifadesini kullandı.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri