30 Kasım 2020 Pazartesi
Anasayfa > EĞİTİM > KARS'TA EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BUGÜN BAŞLADI

KARS'TA EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BUGÜN BAŞLADI

31.08.2020 19:16 12 14 16 18 yazdır
KARS'TA EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BUGÜN BAŞLADI
KARS'TA EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BUGÜN BAŞLADI
KARS PUSULA / ADEM ALP

Kars'ta 2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk ders zili çaldı. Yeni eğitim öğretim yılı uzaktan eğitim ve sorumluluk sınavlarıyla başladı.
İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Acay, 2020-2021 eğitim öğretim yılının açılışında İmam Hatip Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileriyle İstiklal Marşı okudu ve ilk ders zilini çaldı.
Yeni eğitim öğretim yılı uzaktan eğitim ve sorumluluk sınavlarıyla başladı. 2019-2020 eğitim öğretim yılında bir üst sınıfa sorumlu geçen öğrenciler sorumluluk sınavına girmek için okullara gelmeye başladı.
Kars İmam Hatip Anadolu Lisesi’nde sorumluluk sınavına girecek öğrencilerin önce ateşi ölçüldü daha sonra hem okul binasındaki hem de dışarıda oluşturulan sınıflara alındı.
Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Acay, “2019-2020 ilk döneminde öğrencilerimizin tamamı devamsızlığı olanlar hariç direk sınıflarını geçmişlerdir, ancak zayıf olanlar sorumlu geçmişlerdir. Bu hafta dersleri zayıf olan öğrencilerimiz sorumlu oldukları derslerden okullarında sınavlara alınacaklar. Öğrencilerimiz sınavlarına girmek üzere okullarına gelmeye başladılar.” dedi.
40 saatlik ders programının oluşturulduğunu belirten Acay, “Bugün itibariyle ülkemizde olduğu gibi ilimizde de uzaktan eğitim, canlı ders uygulamaları başlatılacak. 40 saatlik ders programının 20 saati canlı ders uygulaması, 20 saati ise uzaktan eğim olacak. İnternet erişimi olmayan öğrencilerimize yönelik ise TRT EBA İlkokul, TRT EBA Ortaokul ve TRT EBA Lisede güncellenmiş ders programıyla öğrencilerimize yönelik uygulamaya başlayacaktır.” ifadesini kullandı.
Acay, 2019-2020 eğitim öğretim yılının ikinci dönemindeki kritik kazanımların üç hafta içerisinde telafi edileceğini de aktararak, “2019-2020 eğitim öğretim yılının ikinci dönemine denk gelen kritik konu ve kazanımlar Bakanlığımız tarafından yaklaşık 4 bin 25 sayfalık tespit edildi. Bunların telafi edilmesi için bin 215 tane etkinlik düzenlendi. Bu etkinlikler MEB müfredat sayfamıza yüklenmiş vaziyette. Bugün itibariyle okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize birbirlerini tamamlayacak. Yani, 2019-2020 eğitim öğretim yılının ikinci dönemindeki kritik konu ve kazanımlar önümüzdeki üç hafta içerisinde telafi edilecek.” diye konuştu.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri