03 Ağustos 2020 Pazartesi
Anasayfa > BÖLGE > KARS'TA DEĞNEKÇİLİK YAPAN YANDI

KARS'TA DEĞNEKÇİLİK YAPAN YANDI

09.01.2020 18:33 12 14 16 18 yazdır
KARS'TA DEĞNEKÇİLİK YAPAN YANDI
KARS'TA DEĞNEKÇİLİK YAPAN YANDI
KARS PUSULA / ADEM ALP


Kars'ta hayvan pazarında uygulandığı iddia edilen ve halk arasında "Değnekçilik" olarak bilinen aracılık dönemi bitti. Vatandaşların yoğun şikayetlerine duyarsız kalmayan Kars Valisi Türker Öksüz'ün talimatıyla bir komisyon kuruldu. Kurulan komisyonda ilgili kuruluşlarında temsilcileri yer aldı.Alınan kararlara istinaden, hayvan pazarında aracılık yapan şahıslara alıcı veya satıcının itibar etmemesi istenirken, olası bir durumda 155 Polis İmdat hattının aranması istendi.
Tarım ve Orman İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Hem alıcı hem de satıcı bu durumdan çok muzdarip olduğu için bir komisyon kuruldu ve bu işin kesin olarak ortadan kaldırılması kararlaştırıldı.” dedi. İl dışına da sevklerin artık İl Müdürlüğü önünden değil, hayvan pazarından yapılacağını da ifade eden Düzgün, “Veteriner hekimlerimiz kontrolünde denetimler ve il dışına sevkler buradan kontrollü bir şekilde yapılacak.” ifadesini kullandı. Düzgün, Kars Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından ise kimliksiz ve küpesiz hiçbir hayvanın pazara alınmayacağını ve pazarda belirlenen yerlere de yine zabıta marifetiyle yerleştirileceğini de kaydetti.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri