01 Haziran 2020 Pazartesi
Anasayfa > KARS > Kars Adliyesi’nde kan bağışı!

Kars Adliyesi’nde kan bağışı!

07.10.2019 11:51 12 14 16 18 yazdır
Türk Kızılay’ı Kan Merkezi tarafından Kars Adliye Sarayına kan bağışı standı kuruldu.
Kars Adliyesi’nde kan bağışı!

KARS PUSULA / ADEM ALP

Kars Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, 2. Ağır Ceza Mahkemesi Baaşkanı Saffet Murat Kasapoğlu, Kars Adliyesi Denetimli Serbestlik Müdürü Gülay Gül ile birlikte hakimler, savcılar, avukatlar, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personeli ile adliyeye gelen vatandaşlar kan bağışında bulundu.

Kan bağışı öncesi basın mensuplarına açıklama yapan Kars Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, “Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüzün başlattığı kan bağışını Adliyemizde gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüzün birçok sosyal projeye imza atmıştır. 2019 yılı itibariyle yine 19 Nisan’da Adliyemizde kan bağışı yapılmış ve hakimlerimiz, savcılarımız, adliye personellerimiz, Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüz personellerimizle ve adliyeye gelen vatandaşlarımızla birlikte kan bağışı yapıldı. Ayrıca yine 30 Nisan tarihinde ve 2 Mayıs tarihinde ağaç dikim faaliyetleri yapılmıştır. 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü etkinlikleri kapsamında Kars Garnizon Şehitliğinin temizliği ve bakımı yapılmıştır. Yine Kızılay ile işbirliği yapılarak Ramazan ayında yükümlü ve ailelerine gıda yardımı gerçekleştirilmiştir. 17 Haziran ve 13 Eylül tarihleri arasında Kars merkezdeki 20 okulda müdürlüğümüz yükümlülerince temizlik ve tadilat bakımı yapılmıştır. 29 Ağustos tarihinde “Temiz Çevre” projesi kapsamında malumunuz hep birlikte Evliya Cami çevresi ve bisiklet parkurunda temizlik yapılmıştır. Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüz bunun gibi birçok sosyal projeye imza atmıştır. Bugün itibariyle de inşallah güzel ve sorunsuz bir şekilde kan bağışı projemiz adliyemizde gerçekleştirilecek. “Kan Veren Hayat Kurtarır” sloganıyla bugün başlattığımız kan bağışı hedefimiz inşallah 100 ünite kan almaktır. Biz de kan vereceğiz, sizleri de kan vermeye davet ediyoruz.” dedi.

Sabah saatlerinde başlayan kan bağışı mesai bitimine kadar devam edecek.

kars-adliyesi’nde-kan-bagisi!-(1).jpgkars-adliyesi’nde-kan-bagisi!-(2).jpgkars-adliyesi’nde-kan-bagisi!-(3).jpgkars-adliyesi’nde-kan-bagisi!-(4).jpgkars-adliyesi’nde-kan-bagisi!-(5).jpgkars-adliyesi’nde-kan-bagisi!-(6).jpgkars-adliyesi’nde-kan-bagisi!-(7).jpgkars-adliyesi’nde-kan-bagisi!-(8).jpgkars-adliyesi’nde-kan-bagisi!-(9).jpgkars-adliyesi’nde-kan-bagisi!-(10).jpgkars-adliyesi’nde-kan-bagisi!-(11).jpgkars-adliyesi’nde-kan-bagisi!-(12).jpg

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri