01 Haziran 2020 Pazartesi
Anasayfa > KARS > KAIFED Türkiye ile Afrika arasında ticaret köprüsü kurdu

KAIFED Türkiye ile Afrika arasında ticaret köprüsü kurdu

30.09.2019 11:06 12 14 16 18 yazdır
"Türkiye Afrika Yatırım ve Ticaret Zirvesi" Ankara’da bir otelde gerçekleşti.
KAIFED Türkiye ile Afrika arasında ticaret köprüsü kurdu

KARS PUSULA / ADEM ALP

Program Afrika ülkelerinde ve Türkiye’de yatırıma ve ticarette atılacak adımların temelini oluşturmak, özellikle Doğu Afrika’ya daha da önem katmak için yapıldı.

Program Afrika ülkelerinde faaliyet gösteren Al-Nasri Foundation ve Türkiye’den de SRS Overseas, KAIFED İş Geliştirme Komitesi tarafından organize edildi.

Programa Afrika’dan çok sayıda Devlet Bakanı, Somali Devlet Başkan Yardımcısı Ahmed E Osman, Somaliland Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Jamal Ibrahim, Somali Denizcilik Bakanı Farah Mahmud Hajı, Somali Planlama Ekonomi ve Kalkınma Bakan Yardımcısı Yasin Mire Mohmud, Somali İçişleri Bakanı Muhammed Kulan ve Ticaret Odaları Türkiye’den de KAIFED Genel Başkanı Dr. Erdoğan Yıldırım, Gimat Yönetim Kurulu Başkanı Recai Kesimal , Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, Vatan Partisi Genel Başkan Yrd. Tülin Hanım, Ankara BB Meclis Başkan Vekili Av. Fatih Ünal ve diğer sivil toplum örgüt liderleri ve iş adamları katıldılar.

Programa katılan Somali Puntland Devlet Başkanı yardımcısına Putland balıkçılık ve liman bakanı ve Al-Nasri Foundation Genel Başkanı Abdunasir Abdulkadir ve diğer katılan bürokratlara KAIFED Başkanı Dr. Erdoğan Yıldırım tarafından plaket verildi.

Arap Parlementerler meclisi eğitmeni ve büyük Elçi Khalıd KASSEM tarafından da Dr. Erdoğan Yıldırım’a desteklerinden ötürü plaket verildi.

Açılış konuşmalarını KAIFED ve KAIFED İş Geliştirme Komitesi Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım gerçekleştirdi. Yıldırım; “Bizler bağları yüzlerce yıl öncesine dayan bağları olan iki kadim kültüre sahip milletleriz. Birbirlerimizin bağları geçmişten bugüne ticari, siyasi, kültürel yönden her daim kuvvetli ve kuvveti daha da artmaya devam etmektedir. KAIFED İş Geliştirme Komitesi olarak böyle uluslararası programlar düzenleyerek hem ülkemize, hem de memleketlerimize ticari yönden fayda sağlamaya çalışıyoruz. Bu programlarla İş Adamlarımızın ticari bakış açılarını daha da güçlendirmeye çalışıyoruz. Ticari anlamda özellikle iş adamlarımız için ihracatı arttırmak hedeflerimiz arasında bulunmaktadır. Afrika gibi gelişmekte olan pazarları iyi araştırıp iş adamlarımız için yeni yatırım ortamları geliştiriyoruz. KAIFED İş Geliştirme Komitesi olarak daha önce Amazon yetkililerinin katılımıyla e-ticaret eğitimi verdik. Bu programları üst üste koyarak öncelikle ülkemiz sonra memleketlerimiz ve iş adamlarımız için yatırıma devam edeceğiz.” dedi.

Program bundan önceki E-Ticaret Sempozyumunu koordine eden Srs Overseas ve KAIFED İş Geliştirme Komitesi koordinatörü Seyfettin Boğazlı tarafından başarılı bir şekilde hazırlandı.

kaifed-turkiye-ile-afrika-arasinda-ticaret-koprusu-kurdu-(1).jpgkaifed-turkiye-ile-afrika-arasinda-ticaret-koprusu-kurdu-(2).jpgkaifed-turkiye-ile-afrika-arasinda-ticaret-koprusu-kurdu-(3).jpgkaifed-turkiye-ile-afrika-arasinda-ticaret-koprusu-kurdu-(5).jpgkaifed-turkiye-ile-afrika-arasinda-ticaret-koprusu-kurdu-(4).jpgkaifed-turkiye-ile-afrika-arasinda-ticaret-koprusu-kurdu-(6).jpgkaifed-turkiye-ile-afrika-arasinda-ticaret-koprusu-kurdu-(7).jpg

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri