11 Ağustos 2020 Salı
Anasayfa > EĞİTİM > İTFAİYEMİZİ TANIYALIM

İTFAİYEMİZİ TANIYALIM

05.10.2019 08:37 12 14 16 18 yazdır
İTFAİYEMİZİ TANIYALIM
İTFAİYEMİZİ TANIYALIM
KARS PUSULA / ADEM ALP


Minik Öğrencilere İtfaiye eğitimi verildi. Kars Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından Yenişehir Anaokulu'nun minik öğrencilerine itfaiye çalışmaları ve yangından korunma yöntemleri konusunda bilgi verildi. İtfaiye haftası nedeniyle, Kars Yenişehir Anaokulu öğrencileri itfaiye ekiplerinin kullandıkları araç ve gereçleri inceleyerek itfaiye hakkında bilgi aldılar. İtfaiye ekipleri, okul öncesi eğitim gören minik öğrenciler ağırlandı. Öğrencilere, itfaiye araçları tanıtılarak yangın türleri, itfaiyenin görevleri, yangın söndürmede kullanılan, araç ve malzemelerle ilgili teorik eğitim verildi.

Öğrencilere yangın anında yapmaları gerekenlerin anlatıldığı eğitimde, minik öğrencilerden gelen sorular da yanıtlandı.

İtfaiye haftası etkinlikleri kapsamında, Kars İtfaiye ekipleri okulları dolaşarak İtfaiye hakkında bilgi veriyorlar. Yenişehir Anaokulun ’da düzenlenen “İtfaiyemizi Tanıyalım” temalı eğitim verildi. Minik öğrenciler sırasıyla itfaiye aracına bindirildiler, ardından itfaiye ekiplerinin kullandıkları araç gereçleri tek tek tanıma fırsatı buldular.

Anaokulu Öğretmeni Meryem Batmaca düzenlenen etkinlik hakkında bilgi verdi. Batmaca okulumuzda her hafta bir etkinlik düzenlemekteyiz, bu hafta da İtfaiye haftası olması nedeniyle minik öğrencilerimizin İtfaiye nedir konulu etkinlik düzenledik, çünkü çocuklarımız görerek yaşayarak öğrenmeye daha eğimliler bir çok öğrencimiz biz itfaiye maketi yaptığımızda itfaiyeci olmak istiyorlar dedi. Öğretmen Batmaca: Bizlerde çocuklarımızın canlı şekilde itfaiye ekiplerini görmeleri için Kars İtfaiye ekiplerinden rica ettik  onlarda bizleri kırmayarak bugün burada çocuklarımızın gerçek itfaiye araçlarını getirerek göreme fırsatı verdiler.  Yani çocuklarımız için yaparak yaşayarak daha kalıcı olacağını  düşündüğümüz için böyle bir eğitim programı düzenledik. Minik öğrencilerimize itfaiye araçlarını yakından görme fırsatını sunan İtfaiye Müdürlüğü ekiplerine öğrencilerimiz ve kurumumuz adına teşekkür ederiz dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri