02 Haziran 2020 Salı
Anasayfa > BÖLGE > IĞDIR VALİLİĞİ 15 GÜN YASAKLADI

IĞDIR VALİLİĞİ 15 GÜN YASAKLADI

29.10.2019 08:56 12 14 16 18 yazdır
IĞDIR VALİLİĞİ 15 GÜN YASAKLADI
IĞDIR VALİLİĞİ 15 GÜN YASAKLADI
KARS PUSULA / ADEM ALP


Iğdır Valiliği İl genelinde yasakladı. Kamu Düzeni Ve Güvenliğinin Korunması, Suç İşlenmesinin Önlenmesi, başlıkları altında 15 gün süre ile basın açıklaması, toplantı, yürüyüş  ve eylem gibi benzeri etkinliklerin geçici süreyle durdurulduğunu duyurdu. 
Iğdır Valiliğinden yapılan açıklama şöyle: Valilik Makamının 25/10/2019 tarihli ve 1256 sayılı Onayı gereğince; Milli Güvenliğin sağlanması, kamu düzeni ve güvenliğinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin korunması ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasının önlenmesi amacıyla; Kamu Kurum ve Kuruluşlarının düzenleyeceği resmi bayram, resmi anma günleri, resmi tören ve kutlamalar, spor faaliyetleri, bilimsel, ticari ve ekonomik amaçlarla yapılan etkinlik ve toplantılar hariç;
2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu kapsamında yapılacak olan açık ve kapalı alanlarda düzenlenecek olan her türlü toplantı, yürüyüş, miting, etkinlik, sokak etkinliği, sokak şenliği, sokak eğlencesi, konser, müzik dinletisi, şölen, eğlence, basın açıklaması, stant açma, tüm toplantı ve toplanmalar, oturma eylemi, vb. her türlü eylem ve etkinliklerin 25.10.2019 tarihinden geçerli olmak üzere on beş (15) gün süreyle yasaklanmıştır. Denildi.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri