05 Temmuz 2020 Pazar
Anasayfa > BÖLGE > HAYVAN ALACAKLAR BU HABERE DİKKAT!

HAYVAN ALACAKLAR BU HABERE DİKKAT!

18.10.2019 09:19 12 14 16 18 yazdır
HAYVAN ALACAKLAR BU HABERE DİKKAT!
 HAYVAN ALACAKLAR BU HABERE DİKKAT!
KARS PUSULA / ADEM ALP

Hayvan alacaklar bu habere dikkat!
Aziz Bey Besicilik Sahibi Melik Güven, Kars Hayvan Pazarından hayvan alacak vatandaşlara yönelik bazı uyarılarda bulundu. 
Kars yeni hayvan pazarı yakın zaman da hizmete açıldı. Vali Hüseyin Atak Bulvarında Ardahan Yolu üzerinde DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve Kars Belediyesi tarafından 57 bin 800 metrekare alanda yapımı tamamlanan hayvan pazarında, alış ve satış işlemleri gerçekleşiyor. Doğu Anadolu bölgesinin parlayan yıldızı Kars Ticaret Borsası hayvancılık açısından Ardahan Ticaret Borsası ve Erzurum Ticaret Borsası’na nazaran gün geçtikçe daha kaliteli ve popüler hale gelmektedir. Türkiye’nin 81 iline çeşitli kurum ve kuruluşlara, damızlık hayvan kooperatiflerine, birçok besicilik işletmesine canlı hayvan tedariği Kars Hayvan Pazarı üzerinden yapılmaktadır. Kantarda %8 resmi fire ile kilo bazında alımlarda da Kars hayvanı daha da cazip hale gelmektedir.
Kars Hayvan Pazarının haftanın 5 günü açık olup, ahır ve yaylımda yeterli olmayan malları hayvan pazarından temin edip, alıcıya kolaylık sağdığını ifade eden Aziz Bey Besicilik Sahibi Melik Güven, “Dikkat edilmesi gereken husus; Türkiye’nin dört bir yanından gelen alıcıların, tüccarların uygun fiyatlı ve güvenilir şekilde hayvanlarını teslim noktalarına götürmeleridir. Alıcıların dikkat etmesi gereken hususlar ise sevkiyat sorunu olmayan, Kars İl Tarım Müdürlüğünden alınan hayvanın(malın) kaydı yapıldıktan sonra(TURKVET Sistemine Kayıtlı olması gereklidir.) pasaport ve küpe işlemlerinizde bittikten sonra ödemeleri satıcının banka hesap numaralarına yapılmasıdır öncesinde hiçbir ödeme yapılmamasıdır kaydı olmayan hayvanların sevkini yapmak da unutulmamalıdır ki suçtur.” dedi. 
Aziz Bey Besicilik Sahibi Melik Güven yaptığı açıklamasını şöyle sürdürdü: 
“Bizler ‘AZİZ BEY BESİCİLİK’  Olarak Veteriner hekimler kontrolünde tamamen hijyenik koşullarda yetiştirilmiş büyükbaş hayvanların ülkemizin çeşitli bölgelerine sorunsuz olarak satışını yapmaktayız. İlk elden alınan büyükbaş ve küçükbaş hayvanları Kars Hayvan Pazarından en uygun fiyatlarla Temin Ediyoruz. Bilgiyi, tecrübeyi, kaliteyi, ucuzluğu bir arada  bulabileceğiniz adres biziz. Bizlerle çalışmanız en uygun fiyatlarla Kars Hayvan Pazarın da  sizlerin bütçesine hitap eden sağlıklı bir Kars hayvanı almanıza olanak verecektir. Satış sonrası hizmetimiz olan  Türkiye'nin her yerine hayvan sevkiyatlarımız ile en uygun fiyatlarla kapınıza teslimi kolaylaştırıyoruz. 
Ürün çeşitlerimiz;
Dişi Buzağılar, Erkek Buzağılar, Besilik Danalar, Kurbanlık Danalar, Damızlık Vasfı Olmayan Kurbanlı Düve, Kurbanlık İnekler, Damızlık Danalar, Besilik Düveler Damızlık Düveler, Damızlık İnekler, Boğa Satışları, Simental Danalar, Simental Düveler, Simental Buzağılar, Simental İnekler, Simental Boğalar, Montofon Danalar, Montofon Düveler, Montofon Buzağılar, Montofon İnekler, Montofon Boğalar, Kars Simentali, Kars Montofonu, Simental Melezleri, Montofon Melezleri, Kesimlik Hayvanlar, Kesimlik İnekler, Gebe Düveler, Gebe İnekler Ve Kesimlik Danalar.”
KARS HAYVAN PAZARI 2019 FİYAT LİSTESİ 
Baskül inek kilo fiyatları 300 kg altı 8.000 TL
 400 kg ustu 10.000 TL 
6 ve 8 aylık erkek karma DANA fiyatları 3000 ve 4.500 TL arası satılmaktadır.
12 ve 14 aylık erkek karma DANA fiyatları 4.000ve 5.500.TL arasındadır.
6 ve 8 aylık dişi DANA fiyatları 2.000 ve 3.000TL arasındadır.
12 ve 14 aylık karma dişi DUVE fiyatları 3.250ve 3750.TL arasındadır.
2 yaşında kurbana kapak açmış DUVE fiyatları 3500ile 4.000.TL arasında satılmaktadır.
2 yaşında kurbana kapak açmış TOSUN 300 ile 380.kg arası fiyatları 4500 ile 5.500 TL arasında satılmaktadır.
FİYATLAR GÜNLÜK DEĞİŞMEKTEDİR.
UYGUN FİYATLI HAYVAN ALIMI İÇİN 
AZİZ BEY HAYVANCILIĞI TERCİH EDİNİZ.
HAYIRLI PAZARLAR DİLERİZ.
GIDA MÜH.-  MELİK GÜVEN 
GSM:0545 217 38 45-0555 015 25 36
İSTASYON MAHALLESİ 
KARS/MERKEZYorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri