11 Ağustos 2020 Salı
Anasayfa > EĞİTİM > GÜZEL SANATLAR LİSESİ ÖZEL YETENEK SINAVLARI BAŞLADI

GÜZEL SANATLAR LİSESİ ÖZEL YETENEK SINAVLARI BAŞLADI

01.07.2020 17:31 12 14 16 18 yazdır
GÜZEL SANATLAR LİSESİ ÖZEL YETENEK SINAVLARI BAŞLADI
GÜZEL SANATLAR LİSESİ ÖZEL YETENEK SINAVLARI BAŞLADI
KARS PUSULA / ADEM ALP


Kars Gülahmet Aytemiz Güzel Sanatlar Lisesi Özel yetenek sınavları ile öğrencilerini belirliyor. 2020-2021 Eğitim-öğretim yılı için Kars Gülahmet Aytemiz Güzel Sanatlar Lisesi özel yetenek sınavı ile öğrenci almaya başladı. Güzel Sanatlar Lisesinde okumak isteyen öğrenciler Resim ve Müzik dallarında lise eğitimini almak isteyen öğrenciler bugün öğretmenleri karşısında yeteneklerini en güzel şekilde sergilediler. Güzel Sanatlar Lisesinde okumak için  Başvuruda bulunan öğrenciler resim ve müzik bölümünün sadece birisine tercih ettiler. Pandemi tedbirleri kapsamında yapılan sınavda, öğrenciler ve komisyondaki görevliler maske takarak sosyal mesafe kuralına riayet ettiler. Sınava girecek öğrencilere okul yönetimi tarafından ücretsiz maske dağıtımı gerçekleştirildi. Toplamda Resim ve müzik bölümüne 104 öğrenci müracaat ederken sınav 3 gün boyunca belirlenen saatlerde tek tek yapılmakta.


Özel yetenek sınavından sonra gazetecilere açıklama yapan Fevzi Paşa Ortaokulundan mezun olan Sudenaz Egen, Güzel Sanatlar Müzik Bölümünde okumak istediğini ifade ederek, “Gülahmet Aytemiz Güzel Sanatlar Lisesinde sınava girdim, biraz heyecanım vardı ama sınavım güzel geçti. Sınavda bulunan öğretmenlerim bana çok yardımcı oldu, heyecanımı öğretmenlerimin güler yüzlülüğünden ve samimiyeti benim rahatlamama neden oldu. Sınav kolaydı, hazırlanmıştım, müzik bölümünü okumak herkese öneriyorum.” dedi.


Gülahmet Aytemiz Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Sait Gürek, 2020-2021 eğitim öğretim yılı için resim ve müzik bölümü yetenek sınavının başladığını, sınavın 3 gün süreceğini söyledi. Resim bölümüne 30 öğrenci, müzik bölümüne 30 öğrenci olmak üzere toplam 60 kişilik kontenjan için toplam 104 öğrencinin müracaat ettiğini kaydeden Gürek, “Yetenek sınavı için 7 kişilik komisyon kurduk. Pandemi nedeniyle alınan tedbirler kapsamında okulumuz sınav öncesi dezenfekte edildi, sınava katılan öğrencilerimize maske dağıtımı gerçekleştirdik. Geçen yıllara göre sınavlarda sosyal mesafe kuralına riayet ederek öğrencilerimizin performanslarını ölçüyoruz.” Açıklamasında bulundu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri