08 Ağustos 2020 Cumartesi
Anasayfa > GÜNCEL > GSS PİRİM BORCU OLANLAR HİZMET ALABİLECEKLER

GSS PİRİM BORCU OLANLAR HİZMET ALABİLECEKLER

11.01.2020 09:43 12 14 16 18 yazdır
AYLUNÇTARHAN GSS PİRİM BORCU OLANLAR HİZMET ALABİLECEKLER DEDİ
GSS PİRİM BORCU OLANLAR HİZMET ALABİLECEKLER
KARS PUSULA / ADEM ALP

Süre 31 Aralık 2020 yılının sonuna kadar uzatıldı.

Genel sağlık sigortası (GSS) prim borcu olanlar ile prim borçlarını ödemeyen BAĞ-KUR’ların sağlık hizmetlerinden yararlanma süresi 31 Aralık 2020 tarihine kadar Uzatılmakla birlikte, prim borcu bulunanlar sadece devlet hastaneler ile devlet Üniversitelerine ait hastanelerden tedavi hizmeti alabilecekler. Özel hastanelerden Sağlık hizmet alamayacaklar. Konuyla ilgili açıklama yapan Kars Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Abdulkadir Aylunçtarhan şu bilgileri verdi.

4736 Sayılı Kanun'un 1'inci Maddesinin Birinci Fıkrası Hükmünden Muaf Tutulacakların Tespitiyle ilgili Bakanlar Kurulu Kararında Değişiklik Yapılmasına İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, GSS sistemi kapsamında olup prim borcu nedeniyle sağlık hizmeti alamayacak vatandaşlara ve bakmakla yükümlü yakınlarına, Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık tesisleri ile devlet üniversitelerinin sağlık uygulama ve araştırma merkezlerinde (üniversite hastanelerinde) 31 Aralık 2020'ye kadar sağlık hizmeti verilecek dedi.Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri