01 Haziran 2020 Pazartesi
Anasayfa > KÜLTÜR - SANAT > GENÇLİK SERGİSİNİ AÇTI

GENÇLİK SERGİSİNİ AÇTI

05.11.2019 18:23 12 14 16 18 yazdır
GENÇLİK SERGİSİNİ AÇTI
GENÇLİK SERGİSİNİ AÇTI
KARS PUSULA / ADEM ALP

Kars Gençlik Merkezi Müzik eşliğinde resim sergisi açılışı yaptı. Gösteri ve dinleti etkinliği Kafkas Üniversitesi Ahmet Arslan Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.  Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kars Gençlik Merkezi, resim sergisi, müzik dinletisi ve Kafkas gösterisi etkinliğine Vali Yardımcıları Tahsin Aksu ve Mehmet Zahid Doğu, Kafkas Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Engin Kılıç, Devlet Su İşleri Bölge Müdürü Mahmut Dündar, daire müdürleri ve gençlik merkezi öğrencileri katıldı.

Serginin açılışını Vali Yardımcıları Tahsin Aksu ve Mehmet Zahid Doğu, Kafkas Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Engin Kılıç ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Gürsel Polat yaptı. Sergi açılışının ardından konferans salonuna geçen davetliler saygı duruşunda bulunup istiklal marşını okudular.

Salonda devam eden açılış programında konuşma yapan Kars Gençlik Merkezi Müdürü Ayhan Üreyil; Kars Gençlik merkezi hizmetleri ve faaliyetleri hakkında davetlilere bilgi verdi. Üreyil, “Gençlik merkezimiz Gençlik Spor İl Müdürlüğüne bağlı 14-24 yaş aralığında tüm gençlerimizin sportif, sanatsal ve kültürel faaliyetlerini yürütmesine ev sahipliği yapan ve ilimiz İsmail Aytemiz Spor ve Sergi sarayında gençlerimize hizmet eden bir kurumumuzdur” dedi.

Ardından Kafkas Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Engin Kılıç bir konuşma yaptı, Kılıç; “Bildiğiniz gibi Gençlik Spor Bakanlığı ile Yüksek Öğretim Kurumu arasında yapılan bir protokol çerçevesinde en önemli bileşenlerden birisi olan Kafkas üniversitesi olarak yelpazesi çok geniş olan ve sosyal içeriği de geniş olan bu sosyal proje kapsamında tüm öğrencilerimizin değerlendirmesini arzu ederiz. Öğrencilerimizin üniversitemiz bünyesinde bulunan tüm organizasyonlar nezdinde bu tür programlara katılmalarına ön ayak olacağımızı şimdiden söz vermiş olalım” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Kafkas halk oyunları ekipleri gösteri yaptı ardından gençlik merkezi öğrencileri müzik dinletisini sundu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri