kars belediyesi
23 Kasım 2020 Pazartesi
Anasayfa > YAŞAM > DR. GÖKHAN PERİNCEK: UMUTSUZLUĞA KAPILMAMALIYIZ

DR. GÖKHAN PERİNCEK: UMUTSUZLUĞA KAPILMAMALIYIZ

20.11.2020 12:01 12 14 16 18 yazdır
DR. GÖKHAN PERİNCEK: UMUTSUZLUĞA KAPILMAMALIYIZ
DR. GÖKHAN PERİNCEK: UMUTSUZLUĞA KAPILMAMALIYIZ
KARS PUSULA / ADEM ALP

Dr. Gökhan Perincek, "Umutsuzluğa kapılmamalı, kendimiz için, sevdiklerimiz için, Karsımız için kurallara uymalıyız." dedi.
Covid-19 pandemisi nedeniyle açıklama yapan Türk Toraks Derneği Kars İl temsilcisi Kars Harakani Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Gökhan Perincek, “Bilindiği üzere İlimizde sayın valimiz Türker Öksüz başkanlığında il pandemi kurulunun almış olduğu kararlar ve bu kararları titizlikle denetleyen ve uygulayan kolluk kuvvetlerinin yapmış olduğu çalışmalara rağmen, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde ve ilimizde Covid-19 hasta sayısında belirgin bir artış gözlenmekte. Bu bağlamda Türk Toraks Derneği olarak salgının ilk başladığı andan itibaren hem görsel hem de yazılı basınla işbirliği içinde olup halkı bilgilendirici yazılar ve çalışmalar yaptık. Bunların dışında ne yapabiliriz düşüncesinde halkımızın daha fazla dikkatini çekmesi, covid-19 karşı kuralların daha fazla akılda kalması, hem de sıfır atık kampanyasına katkıda bulunmak amacıyla bu bez çantaları tasarladık. Bu ülkemizde bir ilk olup; umarım vatandaşlarımızın covid-19 karşı farkındalığını artırmasına katkıda bulunmuş oluruz.” dedi.
Perincek; salgınla ilgili olarak, hasta sayısının artmasını önlemenin bizim elimizde olduğunu, Maske, Mesafe, Temizlik kurallarına uymayla gerçekleştirilebileceğini söyleyerek, “Umutsuzluğa kapılmamalı, kendimiz için, sevdiklerimiz için, Karsımız için kurallara uymalıyız.” ifadesini kullandı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri