07 Temmuz 2020 Salı
Anasayfa > İLÇELER > DOĞAYA PİSLİK AKITILIYOR

DOĞAYA PİSLİK AKITILIYOR

20.06.2020 11:16 12 14 16 18 yazdır
DOĞAYA PİSLİK AKITILIYOR
DOĞAYA PİSLİK AKITILIYOR
KARS PUSULA / ADEM ALP

Kars'ta 6 grup köyün kanalizasyon ve hayvansal atıkları doğal derelere akıtılıyor. Yaban hayatı kendi ellerimizle öldürüyoruz.
Kars'ın Susuz ilçesine bağlı Alçılı, Davulköy, Ortalar, Aynalı, Çamurlu ve Kayadibi köylerinin bulunduğu alandan geçen doğal dere ve içinde barındırdığı yaban hayatı kanalizasyon ve hayvansal atıklar nedeniyle kirlenip yok oluyor.
Köylerde modernleşme adı altında gerçekleştirilen kanalizasyon çalışmaları arıtma tesislerinin yapılmaması nedeniyle en kolay yolla doğaya bırakılıyor.
Kars merkezde dahi kanalizasyon arıtma istasyonunun bulunmaması köylülerin beklentilerini yıllarca erteleyecek gibi görünse de, köylüler Susuz İlçe Kaymakamlığı'nın yapacağı tespit sonrası ilgili kurumların gerekli çalışmaları yapacağına inanıyor. Ortalar köyü sakinleri yapmış oldukları açıklamalarda, geçmişte balık tuttukları hatta içme suyu ihtiyaçlarını bile kullandıkları doğal derenin artık zehir gibi aktığını ifade ettiler.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri