kars belediyesi
23 Kasım 2020 Pazartesi
Anasayfa > YAŞAM > DİKKAT! BU ÇEVRİLİ ARSA ÖZEL MÜLKİYETTİR GİRİLMEZ

DİKKAT! BU ÇEVRİLİ ARSA ÖZEL MÜLKİYETTİR GİRİLMEZ

07.11.2020 17:00 12 14 16 18 yazdır
BEDESTEN SAHASINDA BİR GARİP TABELA DİKKAT! BU ÇEVRİLİ ARSA ÖZEL MÜLKİYETTİR GİRİLMEZ
DİKKAT! BU ÇEVRİLİ ARSA ÖZEL MÜLKİYETTİR GİRİLMEZ
KARS PUSULA / ADEM ALP


Bedesten arsasına çit çektiler. Kars Valiliği tarafından Kars Kalesi eteklerinde yapımı devam eden Bedesten projesine tel örgülü engel.
Kars Kalesi eteklerinde bulunan gece konduların kaldırılması ile birlikte tarihi bölge adeta nefes aldı. Bölge gece kondular'dan temizletilirken bölge tarihine uygun hazırlanan proje ile bedesten yapımı kararı çıktı. Bu yıl hızla başlayan çalışmalarda çevre düzenlemesi de yapılırken bir vatandaş çıkıp bu arsa benim diyerek bedestenin ortasında tel örgü çekti.
Kale eteklerinde sürdürülen proje kapsamında, çevre çim düzenlemesinde arsanın bir kısmının tapulu mülkiyeti olduğunu söyleyen vatandaş arsanın istimlaki konusunda açtığı davanın devam etmesi nedeniyle arsa üzerinde herhangi bir çalışma yapılmaması için tel örgüyle çevirerek üzerine de “Dikkat Bu Çevrili Arsa Özel Mülkiyettir Girilmez” yazılı tabela astı. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri