30 Ekim 2020 Cuma
Anasayfa > EĞİTİM > ÇOCUK VE GELECEK DERNEĞİ TAŞBAŞI KÖYÜNDE

ÇOCUK VE GELECEK DERNEĞİ TAŞBAŞI KÖYÜNDE

10.10.2020 18:58 12 14 16 18 yazdır
ÇOCUK VE GELECEK DERNEĞİ ARPAÇAY TAŞBAŞI KÖYÜNDE
ÇOCUK VE GELECEK DERNEĞİ TAŞBAŞI KÖYÜNDE
KARS PUSULA / ADEM ALP

Çocukların geleceğine umut oldu.
Köy çocuklarında umut filizlendi. Çocuk ve Gelecek Derneği (ÇOGEL) tarafından onarılan ve ihtiyaçları giderilen köy okulu öğrencileri, artık geleceğe umutla bakıyor. 
ÇOGEL Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Elif Esen, sosyal medyadan gelen bir taleple köy çocuklarına umut yolculuğuna başladıklarını anlattı. 
Kars’ın Arpaçay ilçesine bağlı Taşbaşı köyünün öğretmeninin kendilerine mesaj gönderdiğini belirten Esen, okulun içler acısı fotoğraflarını görünce yardımcı olmaya karar verdiklerini bildirdi. 
-Yüreğimiz dayanamadı
Köyün okulunun fiziki imkanlarının oldukça yetersiz ve okulun çok bakımsız olduğunu bildiren Elif Esen, “Kışın -35 dereceleri bulan soğukta  çocukların gireceği okul tuvaleti bile dışarıda ve kötü durumdaydı. Bizim yüreğimiz dayanmadı tabii. Araya Covid-19 salgını girse de bir yandan bizimle okulun yapımına destek olacak sponsorları bir yandan işi yapacak ustaları  bulduk.
Önce tuvalet içeriye alındı, genişletildi. Okulun zemini yeniden yapıldı, iç ve dış duvarlar boyandı.” diye konuştu. 
-Gözlerinden zeka fışkırıyor
Tüm işleri okulların açılışına yetiştirmenin sevincini yaşadıklarını vurgulayan Esen, açılışta öğrencilere puzzle hediyeleri ile gittiklerini söyledi. 
ÇOGEL Başkanı Esen, şunları kaydetti: “Köy çok güzel. Kaz sürülerinin olduğu, Çıldır gölünü tepeden gören Ermenistan sınırına yakın bir köy. Köy ahalisi sıcak kanlı insanlar. İlçenin şiir yarışmasının birincisi olan çocuk köyden çıkmış. Sohbet ettik, gözlerinden zeka fışkırıyor.
Okulun yenilenmesi, köy halkının ve çocukların mutluluğu bizim de mutluluğumuzu katladı. İstanbul'a daha niceleri nasip olsun diyerek gönül huzuru ile döndük.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri