07 Temmuz 2020 Salı
Anasayfa > GÜNCEL > BAKAN PAKDEMİRLİ KARS'IN TOPRAKLARININ YARISINI SULAYACAK ŞEKİLDE TEDBİR ALDIK DEDİ

BAKAN PAKDEMİRLİ KARS'IN TOPRAKLARININ YARISINI SULAYACAK ŞEKİLDE TEDBİR ALDIK DEDİ

20.06.2020 16:12 12 14 16 18 yazdır
BAKAN PAKDEMİRLİ KARS'IN TOPRAKLARININ YARISINI SULAYACAK ŞEKİLDE TEDBİR ALDIK DEDİ
BAKAN PAKDEMİRLİ KARS'IN TOPRAKLARININ YARISINI SULAYACAK ŞEKİLDE TEDBİR ALDIK DEDİ
KARS PUSULA / ADEM ALP

Kars Barajı Açılış Töreni'ne katılmak üzere Kars'a gelen Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli, "Kars'ın en azından topraklarının yarısının sulanacağı şekilde tedbirlerimizi aldık. Kars'ın derdiyle dertleneceğimin buradan sözünü veriyorum." dedi.
Bakan Pakdemirli'yi, Kars Harakani Havalimanı'nda Vali Türker Öksüz, AK Parti Kars milletvekilleri Ahmet Arslan, Yunus Kılıç ve il protokolü karşıladı.
Buradan beraberindekilerle Devlet Su İşleri (DSİ) 24. Bölge Müdürlüğüne geçen Bakan Pakdemirli, "DSİ 24. Bölge Müdürlüğü Toprak ve Su Kaynakları Gelişim Planı Toplantısı"na katıldı.
Pakdemirli, toplantıda yaptığı konuşmada, Kars'a yapılan yatırımların kente verilen önemin göstergesi olduğunu söyledi.
Kars'a çok önem verdiklerini belirten Pakdemirli, "Aslında doğu illerine verdiğimiz önem farklı. Bu bölgedeki projelere önem veriyoruz. Bu bölgeler ile batı arasındaki farkın azalması konusunda hükumetimiz tarafından önemli yatırımlar yapıldı. Bakü-Tiflis-Kars Demir Yolu, bizim için çok önemli. İpek Yolu, doğu ile batı arasında köprü olacak. Kars bu açıdan önemli bir ilimiz. Kış turizminde merkez olmaya aday. Sarıkamış parlatılmayı bekliyor." diye konuştu.
Pakdemirli, Kars Barajı açılışına Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın telekonferansla bağlanacağını belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kente ayrı bir önem verdiğini aktardı.
Barajların önemine işaret eden Pakdemirli, "Barajı bir baraj olarak görmemek lazım. Bir defa hayat, su olarak görmek lazım. Bununla birlikte yeni yaşam alanları, yeni mesire alanları olarak görmek lazım. Kars'ın en azından topraklarının yarısının sulanacağı şekilde tedbirlerimizi aldık. Kars'ın derdiyle dertleneceğimin buradan sözünü veriyorum." değerlendirmesini yaptı.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri