08 Ağustos 2020 Cumartesi
Anasayfa > SİYASET > Arslan Otomotiv Emlak İnşat Firmasından Basın Açıklaması Yapıldı

Arslan Otomotiv Emlak İnşat Firmasından Basın Açıklaması Yapıldı

18.09.2019 13:01 12 14 16 18 yazdır
Arslan Otomotiv Emlak İnşat Firmasından Basın Açıklaması Yapıldı.
Arslan Otomotiv Emlak İnşat Firmasından Basın Açıklaması Yapıldı
KARS PUSULA

Arslan Otomotiv Emlak İnş. Gökmen Yılmaz’dan kamuoyuna duyuru:

Kars Belediye Başkanlığı tarafından ihale edilen toplam 4 adet işten ötürü -Kazım Paşa ve Atatürk caddeleri kaldırım yapım işi KDV hariç sözleşme bedeli 2.278.145,00 TL dir.

Basın Açıklamasında kendilerinin ölçümlerine göre 742.000,00 TL alacağımız olduğu tespit edilmiştir.

-Yine Bülbül Mah, ve 30 Ekim Mah. Kilit parke yapım işi KDV hariç 1.671.745,00 TL sözleşme bedelinden 1.300.000,00 TL alacağımız olduğu iddia edilmiştir, -Bahcelievler , Alparslan Mah,Masal Parkı yol kaldırım ve yürüyüş yolu yapım işi sözleme KDV hariç sözleşme bedeli 4.047.413,10 TL olup, Buralar ise hiç yapılmadığı iddia edilmiştir. 1- Kazım Paşa caddesinin tamamlanmadığı, eksik yapıldığı hatta bazı yerlerinin esnaflar tarafından yapıldığı ve kendi ölçümlerine göre 742.000,00 TL Alacağımız olduğu iddia edilmiştir. Bu Tamamen iftiradır. Ve iftira ve karalama yaptığından dolayı da hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Zira; siz geleceksiniz ve şehrin en kalabalık caddesini yapacaksınız ve caddelerin her tarafında mobese kameraları olacak ve buralar yapılmayacak? Ve hatta bir kısmı vatandaş tarafından yapılmış denerek insanların kafasında soru işareti bırakacaksınız?

Buraların bir kısmının esnaflar tarafından yapıldığını ve hak edişlerdeki alacağımdan fazla para talep ettiğimi ispat etmeyen namerttir. Zira burası ve diğer yerler benim firmam tarafından yapılmıştır, hiç bir kimseden de bir taş da dahi konması istenmemiş ve tek bir taşına kadar da diğer yerlerde olduğu gibi tamamı firmamızca yapılmıştır. Buraların yapıldığı da tüm Kars halkı tarafından izlenmiştir.  Amaç; Eski yönetim zamanındaki borçların kendileri tarafından ödenmemesi ve Kars halkının vicdanlarında bizleri mahkûm etmektedir. Bu yalan dolu sov; siyasi ve ahlak dışıdır. Söylemleri ve yaptıkları tamamen başkadır. İnsanların gözlerinin içine baka baka yalan söylemekte demokrasiden, hak ve özgürlükten ve insan haklarından dem vuran bu yalancı birde 742.000,00 TL alacağımız olduğunu iddia etmesi ve yaklaşık olarak 1.500.000,00 TL fazla para talep ettiğimi de iddia etmiştir, rakamları çarpıtmıştır. Yaptığımız işlerle alakalı olarak Kars belediye başkanlığı tarafından geçici kabuller yapılmış, sonra da dilekçemiz üzerine kesin hak ediş ve kesin hesap yapılmış olup, başkanın dediği gibi 1.500.000,00TL değil de KDV dahil yalnızca 35.808,04 TL içerde bulunan teminatımızdan düşülmesine karar verilmiştir. Buna ilişkin belgede ektedir. Beni hırsızlıkla suçlayan, bana çamur atan seçimde kendisinin de seçileceğine bir türlü inanmayan kamunun verdiği tek taraflı gücü iftira atmak yada suç işlemek için kullanmaktadır. Belediye Başkanı keyfi olarak kimilerine  para ödemesi yapmakta kimilerine ise belediye personeli T.Ö tarafından belediye hesaplarına girmeden elden açıklama yaparak para ödemektedir. Bu ayrım neden yapılmaktadır. 2- Yine Bülbül Mah, Şehitler Mah. Ve 30 Ekim Mah. Kilit parke yapım işi KDV hariç 1.671.745,00TL sözleşme bedelinden 1.300.000,00TL Alacağımız olduğu iddia edilmiş ve yaklaşık olarak bu işten ötürü de 400.000.00TL fazla para talep ettiğimi talep etmektedir.

Oysa ki ; Buraların da kesin hak ediş ve kesin hesabı yapılmış ve yanlızca 87.600,00TL kesilmesine karar verilmiştir buna ilişkin belgede ektedir. 3- Bahçelievler, Alparsalan Mah Masal parkı yol kaldırım yürüyüş yolu yapı işi KDV hariç sözleşme bedeli 4.047.413,10 tl dir.

Başkanın iddiasına göre de 1.344,959,00TL alacağımız olduğu iddia edilmiş ve yaklaşık olarak 2.500.000,00TL haksız para talep ettiğim sayın kamuoyuna duyurulmuştur. Bu beyanları da belgeler ışığında yalandır Zira; yapılan kesin hak ediş ve kesin hesap da görüleceği üzere yalnızca 93.779,90 TL kesilmesine karar verilmiştir. Bu kesintide yollarda oluşan ufak tefek bozukluklardan dolayı kesildiği ve bu kesintilerin ise içeride ihale aşamasında verdiğim kesin teminatımdan kesilecektir. 4- Kazım Karabekir loj Alparslan Mh.Meteroloji A.G.O Bulvarı Adıgüzeller petrol yanı Deplasesi yapılan İstasyon Mah. İşi için KDV hariç 2.280.275,00TL olup, Buraların ise hiç yapılmadığı iddia edilmiştir.

Firmamız Meteroloji(istihbarat) ve askeriye lojmanlarındaki yolları yapmıştır. Bazı yerler belediye tarafından değişiklik yapılmış ve bunlara ilişkin atışmanlar ve deplaseler de yine belediye başkanlığı tarafından düzenlenmiştir. Başkanın Bütün derdi neden buraların yapıldığıdır? Ve bu değişiklik iddia edildiği gibi sözlü olmayıp belge ile yapılmıştır. Ben ilan ediyorum ki bu yollar benim tarafımdan yapılmıştır ve sayın valimden bu işten dolayı yapılan yerlere ilişkin tespitlerin yapılmasında da yardımınızı arz ediyorum.

Yine belediye başkanı müfettiş raporlarından bahsederek, sanki ihalesini aldığımız yolların yapılmadığının müfettiş tarafından tespiti yapılmış gibi söylemektedir. Madem bu raporlar var neden hakkımda dava açılmıyor, yada suç duyurusunda bulunulmuyor? Defalarca bu yasal yollara bulunmasını kendisine iletmişsek de haksız çıkacağını bildiği için bu yasal yollara baş vurmamaktadır. Ancak; biz hakkında iftira ve kamuyu zarara sokma suçlarından dolayı suç duyurusunda bulunacağız. İhalesini aldığımız yolların tamamının tarafımızca yapıldığı, gerek belediye personeli ve gerekse de müfettiş raporlarıyla belgelendirilmiştir. Ancak; dediğim gibi yalnızca para ödememek içim uydurma ve yalan röportajlar yapmaktadır.

Ben borçlarımı ödeyemiyorum elimdeki paranın tamamını bu yollar ve kaldırımları yaptırmak için yatırmış olmama rağmen ve işlerimi ise hakkı ile bitirmiş olmama  rağmen siyasi gerekçelerle bazılarına ödeme yapmasına rağmen ve bazılarına da ödeme yapılmamasını, yalan haber ve röportajlarla insanları kandırmaya çalışmasını da biz Kars Halkının Takdirine sunuyoruz. Bu siyasi şov yapan acaba rahat uyuyabiliyor mu? Gerçeklerin ortaya çıkmayacağını mı sandılar? Söyledikleri belgelere dayanmamakta yalızca o böyle söyledi ben böyle duydum gibi ispatı olmayan asılsız iddialarda bulunmaktadır. Ancak; Biz Başkan tarafından deklere edilen haberlerin yalan olduğunu belli bir amaca yönelik olduğunu belgelerle kanıtlıyoruz.

Ayrıca benim kapı, kapı dolaşarak kayyum atanması için elimden geleni yaptığımı iddia etmektedir. Benim aklımdan ne böyle düşünce geçmiş nede böyle bir söylemim olmuştur. Kayyum atama işi hukuki bir süreç olup, bu Devletimizin şartları oluştuğunda uygulamaya koyduğu bir işlemdir. Birinin veya birilerinin isteği üzerine yapılamaz. Bu açıklamanın da ne diye yapıldığını anlamış değilim. Bu hezeyan nedendir? Şaşkınlık içindeyim ben yalnızca borçlarımı ödemek için hak ettiğim paramı istiyorum. Başka bir isteğim yoktur. Basit bir borç alacak ilişkisini bu denli farklı yere çekilmesini de Kars halkının takdirine sunuyorum.

Hiç şüphem yok ki; birilerini kayıran birilerinin de hakkını yiyen, insanların haklarına ulaşmasını engelleyen bu belediye başkanı, gün geçtikçe halkın vicdanında mahkûm olacaktır. Halk nasıl bir insan olduğunu zamanla  görecektir. Ben alacağımı istiyorum. Alın terimle yaptığım ve parasını koyduğum işlerden dolayı hakkımı istiyorum. Benimle neden uğraşılmaktadır. Olayları neden farklı yerlere çekmektedir anlamıyorum? Belediye başkanın arkasında kamu gücünü alıp birilerini ezme hakkı yoktur. Bu sebeple sayın valimden kesin hesabı ve kesin kabulü yapılan işlerimden dolayı hakkımın ödenmesi için yardımınız arz ediyorum.

Ayrıca benim kayıp olduğum iddia edilmektedir; Ben Ömrüm boyunca Karsta yaşadım. Ve halende Karstayım belediyeye sürekli olarak alacağım için gelip gitmeme rağmen kayıp olduğumu iddia ederek insanların içinde farklı bir imaj çizilme gayreti içine girilmektedir. Başkanda telefon numaram da mevcuttur. Kendisine hakkımızda akıllarında soru işareti olduğunda araması için tarafımca verilmiş ve bilgi istemesi durumunda kendisine tarafımızı arayabileceği telkin edilmiştir. Bu yalan bu kandırmaca nedendir. Halen anlamış değilim. Asıl hırsız kamunun kaynaklarını başka amaçlar için kullananlardır. Bilsinler ki; Asılsız iddia ve iftiralar hakkımı aramaktan beni alıkoyamayacaktır.

Bu ihalelerle ilgili tüm bilgi ve belgeler belediyedeki dosyalar içinde olmasına rağmen sayın başkan bu belgeleri getirmemi istemektedir. Defalarca fen işleri müdürlüğünden dosyalarımı istememe rağmen fen işleri Şevin Alacay,a, Şevin Alaca Mehmet Boşnak a, Mehmet

Boşnak ise Ayhan bilgende diye vermek istemediler dosyalarımın nerde olduğu belli değildir. 13 Haziran 2019 tarihinde 9468 sayı ile kayıt altına alınan dilekçem ile başvurmama rağmen halen tüm işlerime ait dosya fotokopilerim ne tarafıma verilmiş nede dilekçeme ne gerekçe ile verilmedi bilgisi verilmemiştir. Dosyamda ıslak imzalı deplase ve ataşmanlarım da eksik olursa başkan ben kimden hesap soracağım bu konunun takipçisi olduğumuzu da bilmenizi isteriz. Bu maskeli başkan, beni geldiği günden beri oyalamış, en geç iki ay içinde ödeme planı yapacaklarını, sonra müfettiş raporları beklediklerini, daha sonra da beni arayacaklarını söylemiş ancak; aradan 6 ayı aşkın bir süre geçmesine rağmen aramamışlar, şimdi ise ödemeyeceklerini beyan etmektedirler. Bu zihniyet kamuda devamlılığın esaslı lığını ortadan kaldıran ve kamuya olan güveniz azaltan ve aynı zamanda kamunun fazla faiz ödemesine sebebiyet verdiğinden dolayı zarara uğratmaktadır.

Ayrıca tüm söylemlerinde ve basın açıklamalarında kesin hak edişlerin ve kesin hesapların yapılmaması için kendi memurunu tehdit etmekte ve zan altında bırakmaktadır. Kamuoyuna saygıyla arz olunur.

Arslan Otomotiv Emlak İnş.

Gökmen YILMAZ


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri