09 Temmuz 2020 Perşembe
Anasayfa > TÜRKİYE > ARSLAN'A HAKARET EDENLERE 37 BİN 160 TL CEZA

ARSLAN'A HAKARET EDENLERE 37 BİN 160 TL CEZA

01.06.2020 15:39 12 14 16 18 yazdır
AHMET ARSLAN'A HAKARET EDENLERE 37 BİN 160 TL CEZA
ARSLAN'A HAKARET EDENLERE 37 BİN 160 TL CEZA
KARS PUSULA / ADEM ALP

AK Parti Kars Milletvekili ve MKYK Üyesi, 65.Hükümet Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'a sosyal medyadan hakaret edenlerin cezası belli oldu.

Sosyal medya üzerinden şahsına hakaret eden 5 şahıs hakkında Arslan, şikayetçi oldu. Şahıslar hakkında açılan davada sonuçlandı ve 5 şahıs da ceza aldı.

Arslan davaların kesinleşmesinin ardından yaptığı yazılı açıklamada, "Öncelikle belirtmek isterim ki; Kars'ımıza, Milletimize ve Ülkemize hizmet ederken yaptığımız tüm işler ve emeklerimiz; bununla birlikte varsa eksikliklerimiz ile ilgili doğru bilgiye dayalı olarak yapılan eleştiriye saygım var. Ancak sosyal medya üzerinden eleştiri boyutunu aşan, siyasi ve insani saygıdan yoksun ve kişisel  ahlak kurallarını çiğneyen hakaret içerikli beyanların; normal hayatta yapılan hakaretler gibi cezasız kalmadığının bilinmesini ve kimsenin mağdur olmasını istemediğimi, siyasi hayatın ancak saygı temelinde işlediği konusunda hassasiyetimin her daim devam ettiğini ve aksinin gerek hukuksal çerçevede gerekse toplum düzeninde yeri olmadığını özellikle belirtmek isterim. Hukuksal boyutta Avukatım tarafından  takip edilen bir kısım dosyalarımızın sonuçları aşağıda ayrıntılı olarak bilgilerinize sunulmuştur. Yargılaması süren dosyalarımız da aynı özen ve kararlılıkla takip edilmeye devam edilmektedir. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarım." dedi.

Ayrıca Arslan kesinleşen 5 davanın yanı sıra kendisi hakkında hakaret eden başka şahıslar da olduğunu ve soruşturmalar ile davaların devam ettiğini de sözlerine ekledi.

 


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri