01 Haziran 2020 Pazartesi
Anasayfa > GÜNCEL > ALTAIR FİRMASI KARS VHO'DAN BAŞLADI
ALTAIR FİRMASI KARS VHO'DAN BAŞLADI

ALTAIR FİRMASI KARS VHO'DAN BAŞLADI

04.10.2019 18:42 12 14 16 18 yazdır
ALTAIR FİRMASI KARS VHO'DAN BAŞLADI
KARS PUSULA / ADEM ALP

Altair Firması Kars'tan başladı. 1 Ocak 2020 tarihi itibarıyla veteriner hekimlerinde E-Fatura dönemi başlıyor. Kars Ardahan ve Iğdır Bölge Veteriner Hekimleri Odası tarafından düzenlenen toplantıyla e-fatura dönemi tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Kars Ardahan ve Iğdır Bölge Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Ercan Ödül konuyla ilgili yaptığı açıklamada: Veteriner hekimlerinde yeni dönemde zorunlu hale gelecek e-fatura işlemlerinde kolaylık sağlayabilmek için Ankara merkezli Altair firması anlaşmamız ölçeğinde hekimlerimize burada bir sunum yapmaktayız. Altair firmasının hekimlerimize sunacağı e-fatura, e-serbest muhasebe makbuzu ve e-muhasebe gibi yazılım programı sunan bu şirket, meslektaşlarımızın bundan sonraki süreçlerinde inşallah fatura konusunda kendilerine destek sağlayacak. Ayrıca Altair firması Kars’ta da kendisine bir temsilcilik oluşturmak için gerekli girişimlere başladı. Bu girişimle hem bizim işimize yarayacak bir program oluştu hem de firmanın Kars’a kazandıracağı temsilcilik ile Kars’ın katma değer oluşumuna katkı sağlayacak. Ayrıca bir hukuk bürosu ile de anlaşarak meslektaşlarımızın yaşayabilecekleri hukuksal sorunlarında çözümü için gerekli girişimi sağladık.”

Düzenlenen toplantıda E- fatura geçiş süreci hakkında Veteriner hekimlerine bilgi veren Altair Firma Yetkilisi Hamza Çelen: Dijital dönüşüm denilen e-fatura işlemleri artık zorunlu oldu. Normalde siz veteriner hekimlerin koçanla kestiği serbest meslek makbuzlarını artık dijital ortamda, web tabanında e-serbest meslek makbuzuyla keseceksiniz. Bu programları kurarak siz değerli veteriner hekimi çalışanlarının kolaylaştırılması için Kars’ta temsilcilikle anlaştık ve ihtiyacına yönelik çalışmalar yapabileceğiz ayrıca bu veri tabanıyla alacaklarda sizin için bir delil niteliği de taşıyacaktır. Özellikle gelir idaresi başkanlığıyla sizler arasında bir köprü vazifesi görevi yapmış olacağız dedi.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri