kars belediyesi
23 Kasım 2020 Pazartesi
Anasayfa > KARS > AÇIK ALANLARDA SİGARA İÇMEK YASAKLANDI
AÇIK ALANLARDA SİGARA İÇMEK YASAKLANDI

AÇIK ALANLARDA SİGARA İÇMEK YASAKLANDI

12.11.2020 08:23 12 14 16 18 yazdır
AÇIK ALANLARDA SİGARA İÇMEK YASAKLANDI
KARS PUSULA / ADEM ALP

Bugünden itibaren Ülke genelinde olduğu gibi Kars'ta da vatandaşların özellikle yoğun bulunduğu cadde ve sokaklar, ihtiyaç duyulan meydanlar ve toplu taşıma araç durakları gibi alanlarda sigara içmek yasaklandı.
Özellikle vatandaşların kalabalık şekilde bulunduğu ve bulunabileceği cadde, sokak, park ve bahçeler gibi yerlerde sigara içtiğinden bahisle bazı kişilerin maskelerini çıkardıkları, aşağıya indirdikleri, doğru şekilde kullanmadıkları görüldü. Solunum yoluyla kolayca bulaşabilen Koronavirüs salgınının yayılımının önlenmesi için maske kullanımında sürekliliğin sağlanması son derece önem taşıyor. Bu nedenle maskenin doğru ve sürekli şekilde kullanımını temin amacıyla 12 Kasım 2020 tarihinden itibaren Kars'ta vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu ve bulanabileceği cadde ve sokaklar da ihtiyaç duyulan meydanlar ve toplu taşıma araç durakları gibi alanlarda bölgelerde sigara içme yasağı getirildi.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri