Kars şeker fabrikası
28 Şubat 2020 Cuma
Anasayfa > GÜNCEL > KARS KAŞARININ EN BÜYÜK RAKİBİ...?

KARS KAŞARININ EN BÜYÜK RAKİBİ...?

27.01.2020 20:44 12 14 16 18 yazdır
KARS KAŞARININ EN BÜYÜK RAKİBİ...?
KARS KAŞARININ EN BÜYÜK RAKİBİ...?
KARS PUSULA / ADEM ALP

Göğermiş Peynir Kars Kaşarına rakip. Sofraların vazgeçilmez lezzetleri arasında bulunan Göğermiş Çeçil Peyniri Kars Kaşarı kadar büyük ilgi görüyor.
Kars'ta tuluma basılan organik Çeçil peyniri birkaç ay beklediğinde yöremizin tabiriyle göğermeye yani küflenmeye başlar. Peynir küfünün tadı normal bir besin maddesindeki küf tadından farklıdır. Peynir küflendiğinde daha lezzetli olur. Değişen şey sadece peynirin tadı değildir. Aynı zamanda besin değeri de küften etkilenir ve güçlenir. Göğermiş Çeçil Peyniri, diğer peynir türlerine kıyasla daha hafif bir peynirdir. Yüz gramında yaklaşık yüz yirmi kalori oranı vardır. Yağsız tel peynir çeşididir ağızda dağılan bir yapısı vardır.

Alioğlu Şarküteri işletmecisi Adem Bakırhan: Kaşar Peynirimizin rakibi Göğermiş Çeçil peynirimiz büyük ilgi görmektedir, geçen yıl 15 ile 19 TL arasında satılan Göğermiş çeçil peynirinin fiyatı, talep fazla olduğu için bu yıl 23 ila 25 TL’ye kadar yükseldi dedi.
Kars kaşar peyniri ile balı kadar adından söz ettiren ve Doğu Anadolu Bölgesi'nin yanı sıra batıdaki illerden de yoğun ilgi gösterdiği Göğermiş çeçil peyniri Kars Kaşarı kadar ilgi görmekte. 
Göğermiş çeçil peynirini bilen vatandaşların yanı sıra yerli ve yabancı turistlerinde büyük ilgi gösterdiğine dikkat çeken Alioğlu Şarküteri işletmecisi Bakırhan Göğermiş tulum peynirine aşırı talep olduğunu, ihtiyacı karşılamak için bahar aylarında köylere sipariş verdiklerini belirtti. Özellikle Ankara, İstanbul, İzmir'deki gurbetçilerimizin yoğun siparişleri var, biz de kargo aracılığıyla Kaşar, Gravyer, Bal, Kaz gibi siparişlerin içerisinde olmazsa olmazlardan olan Göğermiş peynirimiz de büyük talep görüyor ifadesini kullandı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri