Kars şeker fabrikası
28 Şubat 2020 Cuma
Anasayfa > GÜNCEL > 81 İLDE SARIKAMIŞ

81 İLDE SARIKAMIŞ

18.01.2020 10:19 12 14 16 18 yazdır
81 İLDE SARIKAMIŞ
81 İLDE SARIKAMIŞ
KARS PUSULA / ADEM ALP

81 ilin gözünden Sarıkamış'ı BİLSEM!

Kars Valiliği Fahrettin Kırzıoğlu Bilim Sanat Merkezinde düzenlenen Sarıkamış Şehitlerini anlatan resim sergisi protokol ve davetliler tarafından açılışı yapıldı.

Sarıkamış Harekatının 105. Yılında Sarıkamış'ı, Sarıkamış Harekatı'nı ve Şehitlerimizi anlatan Kars Fahrettin Kırzıoğlu Bilim Sanat Merkezi'nin organize ettiği, "81 ilin gözünden Sarıkamış'ı BİLSEM" isimli e Twinning projesi gerçekleşti. Kars Fahrettin Kırzıoğlu Bilim ve Sanat Merkezi olarak 94 bilim ve sanat merkezi ile iletişime geçilirken, Avrupa Ülkeleri ağırlıklı olmak üzere dünya çapında ülkelerin yer aldığı eTwinning portalında, 81 ildeki bilim ve sanat merkezlerinden 110 proje ortağı bir araya geldi.

Kars Fahrettin Kırzıoğlu Bilim ve Sanat Merkezinden 9, Türkiye genelinden 296 öğrenci projeye katıldı. Proje bugüne kadar eTwinning kapsamında gerçekleştirilen en büyük projelerden biri olurken, 81 ilin katılımıyla Sarıkamış Şehitliği konusunda gerçekleştirilen en büyük farkındalık çalışmalarından biri oldu.

Projeye katılan her il projenin afiş ve logosunu tasarladı. Tasarlanan logolar ve afişler online form üzerinden oylamaya tabi tutuldu. Bayburt Bilim ve Sanat Merkezi Öğretmeni Semra TUY ve öğrencilerinin tasarladıkları afiş ve logo birinci seçildi. Seçilen afiş ve logo projenin görselleri haline getirildi.

Resim Sergisinin açılışına Vali Türker Öksüz, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, Kars Devlet Su İşleri Bölge Müdürü Mahmut Dündar, İl Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, Daire müdürleri ve davetliler katıldı. Sergi protokol tarafından açılışı yapıldı.

Bilim Sanat Merkezinde hazırlanan müzik dinletisi ile resim sergisini dolaşan Vali Öksüz ve davetliler ardından Bilim Sanat merkezinde incelemelerde bulundular.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri